Reactia Irinei Begu dupa calificarea in sferturi la Madrid - ce spune despre duelul cu Simona Halep

Miercuri, 04 Mai 2016, ora 17:00
12597 citiri

Irina Begu a vorbit despre succesul pe care l-a obtinut miercuri, cand s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Madrid, pentru al doilea an consecutiv.

"A fost un meci pe care l-am inceput putin mai incet, am pierdut mult teren si ea a controlat jocul. Am fost putin dezamagita dupa ce am pierdut primul set, apoi s-a facut 2-0 pentru ea si m-am gandit ca trebuie sa dau drumul la joc, sa conduc eu jocul. Si mi-a iesit si de aceasta data. Cu atat mai bine daca ar fi un sfert de finala cu Simona, ar insemna sa avem o romanca in semifinale", a spus Irina Begu dupa meci.

Irina Begu se califica in sferturi la Madrid dupa un meci maraton

Irina Begu a revenit superb si a obtinut calificarea in sferturile de finala de la Madrid pentru al doilea an consecutiv.

Sportiva noastra a trecut de Christina McHale (locul 59 WTA), scor 6-7 (6), 6-4, 6-4, la capatul unui meci ce a durat mai bine de doua ore si jumatate.

Irina o va intalni in sferturile de finala pe invingatoarea dintre Simona Halep si Timea Bacsinszky.

Totodata, Irina a reusit sa-si egaleaze performanta de anul trecut, cand a ajuns in sferturile de finala de la Madrid.

C.S.

Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...
Cei mai influenți zece europarlamentari români. Cu cât sunt plătiți și care dintre ei candidează din nou FOTO
După alegerile europarlamentare din 9 iunie, România va avea în continuare treizeci și trei de reprezentanți în plenul Parlamentului European (PE), dar nu toți se remarcă prin activitatea...