US Open 2015: Irina Begu si Raluca Olaru pierd in optimi dupa un meci dramatic

Luni, 07 Septembrie 2015, ora 00:06
22123 citiri

Irina Begu si Raluca Olaru au pierdut jocul din optimile de finala de la US Open, in cadrul probei de dublu, in fata perechii din Taiwan Yung-Jan Chan/Hao-Ching Chan, cap de serie numarul 9.

Scorul a fost 7-5, 1-6, 6-7. Partida a durat doua ore si 42 de minute.

Primul set a fost unul echilibrat, decis pana la urma in favoarea romancelor, care au facut un break decisiv la 5-5 si au servit cu calm la 6-5 pentru a decide prima mansa.

Mansa urmatoare a fost una decisa clar in favoarea surorilor Chan, care au castigat fara probleme cu 6-1, in doar 40 de minute.

A urmat un decisiv care s-a terminat pana la urma in tiebreak, avand in vedere ca la US Open exista regula introducerii tiebreakului in setul decisiv.

Un tiebreak decis pana la urma in favoarea celor doua jucatoare din Taiwan, 7-4. Begu si Olaru pierd dramatic un meci care a durat aproape 3 ore.

Chan/Chan vor juca in sferturi cu perechea Hingis/Mirza, favoritele 1, campioanele de la Wimbledon.

Desfasurarea intalnirii:

00.05: FINAL de meci, Chan/Chan inving cu 7-4 in tiebreakul decisivului.

00.03: 5-4 pentru Chan/Chan.

00.01: 4-2 la schimbarea terenului, pentru Chan/Chan.

23.57: 6-6, avem un tiebreak care va decide totul.

23.53: Begu/Olaru fac 6-5, suntem la un punct de victorie.

23.50: 5-5, se joaca de aproape doua ore si jumatate.

23.47: Game foarte lung din nou, 5-4 pentru Begu/Olaru, care vor primi pentru meci.

23.37: 4-4, emotiile continua in acest decisiv.

23.34: 4-3 Begu/Olaru, fetele noastre sunt la doua puncte de victorie.

23.30: 3-3, se continua cap la cap.

23.25: Fetele noastre au salvat doua mingi de break si si-au facut serviciul, este 3-2.

23.20: 2-2, Begu/Olaru fac break si ele.

23.16: 2-1 pentru surorile Chan, care au facut si break in ultimul game. Vor servi pentru 3-1..

23.08: Inceput excelent pentru Begu/Olaru, 1-0 dupa un nou game foarte lung.

23.01: Incepe setul decisiv, fetele noastre sunt la serviciu.

22.50: Vom avea set decisiv, taiwanezele au castigat cu 6-1 mansa secunda.

22.48: Chan/Chan par ca s-au distantat decisiv in acest set, este 5-1.

22.41: Dupa un game chinuitor de lung, la 2-1 pentru taiwaneze, acestea fac si break si acum au 3-1 in setul 2.

22.25: 1-1, Begu si Olaru egaleaza cu mult calm.

22.22: 1-0 pentru Chan/Chan, debut bun pentru ele in mansa secunda.

22.14: SET FACUT DE BEGU SI OLARU! 7-5 pentru sportivele din Romania, care conduc cu 1-0 la seturi.

22.08: Break din nou Begu si Olaru, 6-5. Cele doua romance vor servi din nou pentru set.

22.03: Chiar daca fetele noastre au servit la 5-4, sportivele din Taiwan au egalat, este 5-5.

21.54: 5-3, Begu si Olaru sunt la un pas de a triumfa in primul set.

21.46: 4-2, din nou fetele noastre sunt in control, mai ales la serviciu.

21.40: 3-1 pentru fetele noastre, care arata multa siguranta in joc.

21.31: 2-0, bun inceput pentru perechea din Romania.

21.28: 1-0 Begu/Olaru, fetele noastre au facut break inca de la debut.

21.25: A inceput partida.

21.21: Sportivele din Taiwan vor servi primele in joc.

21.14: In cateva minute va incepe aceasta partida.

21.03: In fine este final de meci, Garcia/Srebotnik castiga dupa 2 ore si 50 de minute, al treilea set fiind incheiat tot la tiebreak, 7-6 (2).

19.58: Se prelungeste asteptarea, Garcia/Srebotnik au castigat setul 2, tot la tiebreak, 7-6 (4), asadar vom avea decisiv.

19.04: Primul set s-a terminat in prima disputa de pe terenul 17, Bertens/Larsson au castigat la tiebreak, 7-6 (4) in fata perechii Garcia/Srebotnik.

INFO: Partida va incepe nu mai devreme de ora 19.30, ora Romaniei, imediat dupa ce se va termina o alta optime de la dublu fete, intre perechile Bertens/Larsson (Olanda/Suedia) si Garcia/Srebotnik (Franta/Slovenia), joc care va incepe la ora 18, ora Romaniei.

INFO: Pana sa ajunga in optimi, fetele noastre au trecut de Kalashnikova/Marosi in primul tur, scor 2-6, 6-3, 6-2, iar apoi au realizat marea surpriza, invingand cuplul din Spania Suarez Navarro/Garbine Muguruza, favoritele 8, scor 7-5, 6-4.

INFO: Chan/Chan au trecut in prima faza de Dulgheru/McHale cu 6-2, 6-4, iar in turul II de Barthel/Siegemund, cu acelasi scor, 6-2, 6-4.

Ciolacu vrea reducerea atribuțiilor primarului general: Dependența edililor de sector nu trebuie să fie atât de mare VIDEO
Premierul Marcel Ciolacu a declarat miercuri că este nevoie de o lege specială a Capitalei şi că "este evident" că dependenţa primarilor de sector "nu trebuie să fie atât de mare de...
Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
#live olaru begu in optimi dublu, #dublu us open begu olaru, #begu olaru chan chan live optimi , #stiri Irina Begu