Victorie surprinzatoare pentru Irina Begu la Madrid

Sambata, 06 Mai 2017, ora 21:00
29110 citiri

Irina Begu a obtinut sambata seara o calificare spectaculoasa in turul doi al turneului de la Madrid.

Reprezentanta noastra, aflata pe locul 33 WTA, a eliminat-o in runda inaugurala pe favorita numarul 12, rusoaica Elena Vesnina.

Irina s-a impus cu un dublu 6-4, la capatul unei partide ce a durat o ora si 33 de minute.

Cu un joc foarte solid, Irina a reusit s-o surclaseze fara mari probleme pe Vesnina, considerata favorita.

In runda urmatoare, tenismena romana o va intalni pe castigatoarea partidei dintre italianca Francesca Schiavone si o jucatoare venita din calificari.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, desfasurarea scorului in partida pe care Irina Begu o disputa in primul tur al turneului de la Madrid.

Irina Begu - Elena Vesnina 6-4, 6-4

ora 21:00 - GAME, SET SI MECI IRINA BEGU.

ora 20:54 - Vesnina isi face game-ul la 0, dar Irina urmeaza sa serveasca pentru castigarea partidei.

ora 20:52 - Game superb pentru Irina, care e la un pas de o mare surpriza.

ora 20:47 - Break Irina si Vesnina cedeaza nervos si da cu racheta de teren.

ora 20:43 - Irina Begu isi face serviciul si egaleaza la 3.

ora 20:38 - Irina face rebreak.

ora 20:33 - Vesnina face break si are 3-1.

ora 20:26 - Game fara emotii pentru Vesnina, care conduce cu 2-1.

ora 20:24 - Irina salveaza trei mingi de break si egaleaza la unu.

ora 20:15 - Vesnina incepe setul secund cu un game castigat pe propriul serviciu.

ora 20:09 - Irina isi face serviciul si castiga primul set!

ora 20:02 - Game foarte echilibrat, insa Vesnina prelungeste setul. Irina serveste acum pentru a lua primul set.

ora 19:56 - Irina ramane solida la serviciu si este la un game distanta de castigarea primului set.

ora 19:54 - Vesnina recupereaza pe propriul serviciu si scorul este 4-3 pentru Irina.

ora 19:50 - Game la zero facut de Irina si scorul este 4-2.

ora 19:46 - Irina face break si conduce cu 3-2.

ora 19:44 - Irina isi face si ea serviciul fara emotii si egaleaza la doi.

ora 19:39 - Ambele jucatoare isi fac serviciul, Vesnina conduce cu 2-1.

ora 19:27 - A inceput partida.

INFO: Irina Begu ocupa locul 33 in ierarhia WTA, in timp ce Elena Vesnina se afla pe pozitia a 14-a.

INFO: Cele doua tenismene s-au mai intalnit o singura data in cariera, in 2014, la Cincinnati, cand rusoaica s-a retras in setul doi, la scorul de 6-4, 4-0 pentru Irina.

INFO: La TV, partida va putea fi urmarita in direct pe Digi Sport 2.

Turneul de la Madrid, dotat cu premii in valoare totala de 9.5 milioane de euro, se desfasoara in perioada 5-14 mai.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Irina Begu victorie Madrid, #LIVE meci Irina Begu, #Irina Begu turneu Madrid, #Irina Begu Elina Vesnina , #stiri Irina Begu