Irina Begu, invinsa de Kvitova la Sankt Petersburg

Joi, 01 Februarie 2018, ora 20:51
11652 citiri

Irina Begu paraseste turneul WTA de la Sankt Petersburg in turul al doilea, dupa un meci spectaculos cu Petra Kvitova.

Romanca a fost invinsa in trei seturi de dubla campioana de Grand Slam, scor 3-6, 6-1, 1-6.

Primul set a fost unul relativ echilibrat, Kvitova reusind sa se impuna cu ajutorul unui break.

Irina si-a revenit spectaculos in setul secund, atunci cand i-a administrat Petrei un 6-1 cat se poate de clar, trimitand partida in "decisiv".

Din pacate pentru ea, Begu nu a reusit sa faca in duelul pentru sferturi din setul III, cedand de asemenea cu 6-1.

Romanca pleaca din Rusia cu 55 de puncte in clasamentul WTA, dar si cu un cec in valoare de 10.915 de dolari.

Irina Begu - Petra Kvitova 3-6/ 6-1/ 1-6

20:51 - Game, set si meci, Petra Kvitova!

20:45 - Avem parte de un set dominat copios de sportiva ceha.

20:21 - GAME si SET, IRINA! Begu reuseste sa trimita partida in decisiv!

20:17 - BREAK BEGU! Irina va servi acum pentru a castiga setul doi!

20:10 - Irina face breakul! Ce sansa are romanca in setul II.

19:51 - Game si set, Petra Kvitova!

19:45 - Irina este obligata acum sa serveasca pentru a ramane in set la 5-2 pentru adversara.

19:30 - Kvitova este mai solida in acest debut de partida, reusind un break.

19:15 - Incepe meciul! Kvitova serveste prima!

INFO: Invingatoarea acestui duel o va infrunta in sferturi pe Jelena Ostapenko, detinatoarea trofeului de la Roland Garros.

INFO: Irina si Petra s-au intalnit de doua ori pana acum sportiva din Cehia castigand ambele partide.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...