Irina Begu si-a aflat adversara din sferturile de finala de la Roma

Joi, 12 Mai 2016, ora 19:23
5735 citiri

Irina Begu si-a aflat joi adversara din sferturile de finala ale turneului WTA de la Roma.

Sportiva noastra va avea in fata o adversara incomoda, este vorba despre japoneza Misaki Doi.

Aceasta din urma, aflata pe locul 45 in clasamentul WTA, a ajuns in sferturile de la Roma dupa ce a invins-o in optimi pe britanica Johanna Konta.

Doi s-a impus destul de greu, in trei seturi, scor 4-6, 7-5, 6-2, dupa doua ore si 21 de minute de joc.

Irina Begu se califica in sferturi la Roma dupa o victorie superba

Nipona a avut o evolutie impresionanta pana acum la Roma, pe langa Konta ea reusind sa invinga jucatoare ca Alize Cornet si Lucie Safarova.

Irina Begu si Misaki Doi nu s-au intalnit niciodata pana acum in circuitul feminin.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#Irina Begu adversar Roma, #Begu Misaki Doi Roma, #Irina Begu tenis rezultate , #WTA