Jelena Ostapenko a castigat cel mai asteptat meci al zilei de la Miami. Iata toate rezultatele inregistrate si programul sferturilor

Marti, 27 Martie 2018, ora 09:00
6558 citiri

Jelena Ostapenko a ajuns in sferturile de finala ale turneului de la Miami.

Ocupanta locului 5 WTA a invins-o pe Petra Kvitova (9 WTA), scor 7-6 (4), 6-3, dupa un meci foarte disputat.

In finalul primului set, confruntarea a fost intrerupta pentru cateva zeci de minute din cauza ploii.

Rezultatele complete inregistrate in optimile de finala:

Zarina Diyas - Karolina Pliskova 2-6, 1-2 (retragere a sportivei din Kazhstan)

C.S.

Iohannis, întrebat de ce a mers în Coreea de Sud cu un avion de lux: „Am venit cu o aeronavă mică. Nu ştiu cum definiţi un avion de lux”
Klaus Iohannis a răspuns marţi, 23 aprilie, de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu un avion de linie, precizând că a venit într-o deplasare...
Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
#Jelena Ostapenko Miami, #rezultate Miami, #sferturi Miami , #stiri Jelena Ostapenko