Handbal: Duel romanesc in sferturile Challenge Cup
Marti, 19 Februarie 2008, ora 12:36 - Handbal: Duel romanesc in sferturile Challenge Cup
Jolidon Cluj / Challenge Cup
Tragerea la sorti a cupelor europene la handbal, care a avut loc, marti, la Viena, a produs un noul duel romanesc. In Challenge Cup (feminin), cele doua reprezentante ale tarii noastre prezente in sferturile de finala, Tomis Constanta si Dunarea Braila, se vor lupta intre ele pentru un loc in careul de asi al competitiei. In Cupa Cupelor...
Handbal, Cupa Challenge: Victorie pentru 'U' Jolidon Cluj
Sambata, 14 Aprilie 2007, ora 17:52 - Handbal, Cupa Challenge: Victorie pentru 'U' Jolidon Cluj
Formatia 'U' Jolidon Cluj a invins, sambata, pe teren propiu, cu scorul de 32-30(17-15), echipa croata RK Zagreb, intr-un meci din prima mansa a semifinalelor Challenge Cup la handbal feminin. Pentru clujence au marcat: Senocico (7 goluri), Paraschiv, Vlad (cate 5 goluri), Busuioceanu, Barsan, Anca Amariei (cate 4 goluri) si Tudorache (3...