"U" Jolidon Cluj a debutat cu victorie in Liga Campionilor

Vineri, 17 Septembrie 2010, ora 21:20
1275 citiri

Vicecampioana Romaniei la handbal feminin, "U" Jolidon Cluj, a invins, vineri, echipa Metalurg Skopje, sco 29-24, in prima partida din grupelor Ligii Campionilor, turul secund.

Elevele pregatite de Gheorghe Covaciu au facut o prima repriza excelenta, reusind sa intre la cabine cu un avantaj de trei puncte, scor 15-12.

Portarul Viktoria Petroczi a facut o repriza secunda excelenta, contribuind decisiv la victoria obtinuta de ardelence.

"U" Jolidon Cluj va intalni sambata formatia IK Savehof, iar duminica se va duela cu Byasen.