Mourinho, declaratii surprinzatoare dupa un nou esec in fata Barcelonei

Joi, 26 Ianuarie 2012, ora 09:26
3332 citiri

Real Madrid a pierdut un nou duel cu FC Barcelona, ratand, miercuri seara, calificarea in semifinalele Cupei Spaniei, iar tehnicianul Jose Mourinho pare ca s-a impacat cu ideea ca nu-i poate invinge pe catalani pe Camp Nou.

De obicei efervescent in fata presei, "The Special One" s-a prezentat mult mai linistit la conferinta de la finalul partidei si i-a surprins pe jurnalisti dezvaluind o discutie din vestiarul "galacticilor".

"Am auzit jucatorii la vestiare vorbind ca este imposibil sa castigam aici (pe Camp Nou - n.red.)", a punctat Mourinho, dupa care a raspuns mai degraba monosilabic intrebarilor.

"Cand echipa ta nu joaca bine, timpul e scurt. Dar astazi se putea schimba totul intr-un minut.", a continuat, dezamagit, portughezul.

Mourinho a refuzat sa vorbeasca despre arbitri, desi a dat de inteles ca este nemultumit de prestatia brigazii: "Nu vorbesc despre arbitri. Noi am venit motivati, dar este foarte dificil, deoarece am fost dezavantajati."

Barcelona si Real Madrid au remizat in thrillerul de pe Camp Nou

FC Barcelona si Real Madrid au terminat la egalitate, scor 2-2, in returul sferturilor de finala ale Cupei Regelui, rezultat ce ii trimite pe catalani in semifinale, dupa victoria din tur, scor 2-1.

C.F.

Scandal după Real-Barcelona 3-2. Președintele cere rejucarea meciului
Partida Real Madrid- FC Barcelona a creat numeroase disensiuni după ce catalanii au acuzat o eroare de arbitraj la unul dintre goluri. Președintele FC Barcelona Joan Laporta a precizat că el...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...