Reactia lui Pep Guardiola dupa infrangerea suferita de Manchester City in Liga Campionilor

Miercuri, 10 Aprilie 2019, ora 09:05
4808 citiri

Pep Guardiola a comentat infrangerea suferita de Manchester City in fata lui Tottenham, in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

In pofida infrangerii, Guardiola s-a declarat multumit de joc si si-a adus aminte ca, anul trecut, City a fost invinsa cu 3-0 de Liverpool, in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor.

"Sezonul trecut a fost mult mai rau. Cu exceptia catorva situatii de contraatac, am controlat intreg meciul si am jucat destul de bine. Mi-ar fi placut sa marcam un gol, dar situatia e asa cum e.

Cand nu jucam bine, spun asta, dar acum nu e cazul. Tottenham e o echipa care preseaza mult, insa cu noi nu au putut face asta, mai ales in repriza a doua cand am stat mult in jumatatea lor. Am jucat bine si pe mingea a doua. Sper ca saptamana viitoare fanii sa ne sustina in fiecare minut. Oricum, uneori e mai bine sa pierzi cu 1-0 decat sa faci 0-0 pentru ca stii ce ai de facut in retur", a afirmat Guardiola la conferinta de presa.

Amintim ca Tottenham a reusit sa invinga Manchester City in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, scor 1-0, prin golul marcat de Son.

In celalalt meci al serii, Liverpool a invins FC Porto cu 2-0.

Mansa retur va avea loc pe 17 aprilie, de la ora 22:00.

Pana atunci, in aceasta seara mai sunt programate meciurile Manchester United - FC Barcelona si Ajax - Juventus, ambele in direct pe Ziare.com.

C.S.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Tottenham Manchester City, #Guardiola Tottenham Manchester City , #stiri Josep Guardiola