AC Milan, revenire superba in Serie A - ce au facut Juventus, Manchester United, City si Arsenal

Duminica, 02 Octombrie 2016, ora 22:48
4994 citiri

AC Milan a reusit o revenire superba in meciul din etapa a 7-a din Serie A, disputat duminica, castigand dupa ce a fost condusa cu doua goluri avans. Si campioana Juventus a castigat.

AC Milan conducea pe Sassouolo in minutul 9, pe teren propriu, prin Bonaventura, insa a fost egalata minutul urmator, iar oaspetii au preluat conducerea in repriza a doua. In minutul 68 era 3-1, insa Bacca, Locatelli si Paletta au marcat in doar 8 minute trei goluri, intorcand soarta meciului.

Milan e pe 7, cu 13 puncte, la 5 distanta de liderul Juventus, care a invins in deplasare, scor 3-0 cu Empoli, goluri inscrise in doar cinci minute din a doua repriza, de Dybala si Higuain - o dubla.

In Anglia, liderul Manchester City, care avea maximum de punctaj dupa 6 etape, a fost invins de echipa de pe locul 2, Tottenham Hotspur, scor 2-0, golurile fiind marcate in prima repriza. In a doua repriza, londonezii au avut si un penalti ratat.

Manchester United a reusit doar un egal, scor 1-1, pe teren propriu, contra celor de la Stoke City, Anthony Martial in minutul 69 si Joe Allen in minutul 82 fiind marcatorii celor doua goluri.

Arsenal a invins la limita pe nou-promovata Burnley, in deplasare, scor 1-0, cu un gol marcat in minutul 90.

City are 18 puncte, urmata de Tottenham, cu 17, Arsenal si Liverpool cu cate 16. Manchester si Chelsea au cate 13 puncte.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#AC Milan rezultat Serie A, #Juventus rezultat Serie A, #Manchester City infrangere Tottenham, #rezultat Manchester United Premier League, #Arsenal rezultat Premier League , #Serie A