Cu fata la alegatori: Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală. Sociolog: Se vor faulta unul pe celălalt

Juventus, umilita acasa de Catania. Vezi rezultatele zilei din Serie A

Duminica, 20 Decembrie 2009, ora 21:48
1202 citiri

Juventus Torino a trait o noua umilinta in mandatul lui Ciro Ferrara, "Batrana Doamna" fiind invinsa pe teren propriu de Catania, ocupanta ultimului loc in Serie A.

Fosta echipa a lui Walter Zenga a deschis scorul in minutul 23, atunci cand Martinez a transformat un penalti.

Piemontezii au replicat prin Salihamidzici, care a egala in minutul 66, insa Izco a inscris golul victoriei cu trei minute inainte de final si Catania castiga la Torino pentru prima data din 1963.

Iata rezultatele zilei din etapa a 17-a a Serie A:

Livorno - Sampdoria Genova 3-1 (Rivas '39, Danilevicius '47, '90+3 / Cassano '15)

SSC Napoli - Chievo Verona 2-0 (Hamsik '7-pen, Quagliarella '87)

US Palermo - AC Siena 1-0 (Cavani '40)

- Paul Codrea a jucat tot meciul la Siena si a primit un cartonas galben, iar Dorin Goian a fost rezerva la Palermo

AS Roma - FC Parma 2-0 (Burdisso '48, Brighi '90+1)

- Lobont a fost rezerva la Roma.

Partida dintre Internazionale Milano si Lazio Roma se va disputa duminica, de la ora 21.45.

Alte patru partide, Bologna - Atalanta Bergamo, AC Fiorentina - AC Milan, Udinese - Cagliari si Genoa - Bari au fost amanate din cauza conditiilor meteo.

Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...