Juventus, un nou pas gresit in Serie A (Video)

Luni, 01 Februarie 2010, ora 08:50
946 citiri

Juventus Torino continua seria slaba in Italia, obtinand doar o remiza, pe teren propriu, cu ocupanta locului 15, Lazio Roma, scor 1-1.

Instalarea lui Zaccheroni pe banca "Batranei Doamne" nu a coincis si cu prima victoria din campionat dupa trei infrangeri consecutive, Juventus obtinand doar o remiza cu formatia lui Radu Stefan, Lazio Roma.

Cele doua goluri ale partidei au fost inscrise in repriza secunda. Del Piero a deschis scorul pentru gazde, in minutul 70, din lovitura de la 11 metri, oaspetii restabilind egalitatea opt minute mai tarziu, prin Mauri.

Remiza o mentine pe Juventus pe locul 5 in Serie A, cu 34 patru de puncte, la 15 in urma liderului Inter Milano, care are si un meci mai putin disputat.

C.F.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...