Ce se intampla cu Juventus? Campioana Italiei nu a castigat inca niciun meci in noul sezon

Duminica, 13 Septembrie 2015, ora 08:26
1955 citiri

Juventus Torino, campioana Italiei si vicecampioana Europei, nu se regaseste deloc in noul sezon, unde nu a castigat niciun meci in 3 etape.

Dupa doua infrangeri in primele doua etape, Juve a fost pe cale sa contabilizeze si al treilea esec. Torinezii au fost condusi acasa de Chievo din minutul 5, dupa golul lui Hetemaj, insa au egalat cu greu din penalti in minutul 83, gol marcat de Dybala.

Juve este pe 16 cu un singur punct in 3 etape, depasind doar echipele cu 0 puncte, Bologna, Empoli, Carpi si Frosinone.

In plus, la mijlocul saptamanii, Juve va incepe si sezonul de Champions League, cu Manchester City, echipa care a castigat toate meciurile din Premier League, 5 din 5 mai exact, avand un golaveraj de temut, 11-0!

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#juve nu castiga niciun joc, #juve doar egal cu chievo, #juve fara victorie nou sezon , #stiri Juventus Torino