S-a format o noua Galaxie

10 Iulie 2009 - S-a format o noua Galaxie

* dupa Kaka si Cristiano Ronaldo, ieri a fost prezentat si Benzema la Real Madrid Atacantul francez Karim Benzema a trecut, ieri, cu succes vizita medicala, iar in cursul serii a fost prezentat oficial drept noul jucator al clubului Real Madrid, pe stadionul Santiago Bernabeu. Formatia spaniola a anuntat intr-un comunicat oficial ca fotbalistul nu a avut probleme medicale si s-a prezentat in "conditii perfecte", iar in timpul carierei nu a suferit accidentari grave. "Jucatorul este in cea mai

Sex-scandal la Craiova!

30 Decembrie 2008 - Sex-scandal la Craiova!

Mihai Costea e mai firav ca fratele sau si cade lat ori de cate ori depune efort intens si prelungit Doi dintre jucatorii de viitor ai Universitatii Craiova, Mihai Costea si Sorin Busu, au fost prinsi chiar de Adrian Mititelu in timp ce faceau sex cu doua tinere.
Putini stiu de ce Mihai Costea, fratele mult mai celebrului Florin, s-a aflat o perioada buna in dizgratia patronului Stiintei. Astazi este comparat de Adrian Mititelu cu francezul Karim Benzema, dar in urma cu un an Costea II a fost

Au inceput bine, au terminat in genunchi

23 Octombrie 2008 - Au inceput bine, au terminat in genunchi

Steaua a inceput foarte bine partida si dupa o actiune a lui Antonio Semedo pe partea stanga ramasa fara rezultat, romanii au reusit sa puncteze de doua ori prin Arthuro si Dorin Goian, in decurs de doar doua minute. Francezii au echilibrat situatia si au devenit periculosi, Benzema ratand o ocazie foarte mare, sutul sau de la 16 metri fiind respins cu greu de Robinson Zapata. Francezii au cerut o lovitura de la 11 metri in minutul 28 al partidei, dupa un duel in careul Stelei intre Dorin Goian

Bayern si Lyon, in forma

02 Septembrie 2008 - Bayern si Lyon, in forma

Cu exceptia formatiei pragheze Slavia, toate celelalte adversare ale echipelor romanesti din cupele europene de fotbal au evoluat in weekend.
Oponentele Stelei din grupa F a Ligii Campionilor au adunat 7 puncte. Olympique Lyon s-a impus in meciul din deplasare cu St. Etienne (1-0), unicul gol al partidei fiind marcat de internationalul francez Karim Benzema ('55). Dupa doua remize, Bayern Munchen pare sa isi fi regasit cadenta: 4-1 cu Hertha Berlin, golurile bavarezilor fiind reusite de

Cvintet pentru titlu

13 Martie 2008 - Cvintet pentru titlu

Lupta pentru Gheata de Aur a golgheterilor europeni este palpitanta.

Doar Fabiano a punctat

Dintre fotbalistii grupului fruntas a inscris doar Luis Fabiano - foto - (FC Sevilla), care cu 20 de goluri si 40 de puncte a urcat pe pozitia a doua a clasamentului. Lider se mentine Cristiano Ronaldo, cel mai prolific jucator din Premier League-ul englez avind 21 de reusite si 42 de puncte. Klaas Jan Huntelaar (Ajax Amsterdam) este pe locul trei, pozitia a patra fiind impartita acum de togolezul

Lyon le-a prelungit contractele jucatorilor Benzema si Toulalan

08 Martie 2008 - Lyon le-a prelungit contractele jucatorilor Benzema si Toulalan

Presedintele formatie Olympique Lyon, Michel Aulas, a declarat vineri ca a ajuns la un acord in privinta prelungirii contractelor de joc ale fotbalistilor Karim Benzema si Jeremy Toulalan, informeaza AFP. Benzema, in varsta de 20 de ani, a marcat 26 de goluri in toate competitiile din acest sezon, dintre care 16 in Ligue 1, iar in ultimul timp s-a aflat in atenta lui Manchester United. "Ne-am inteles acum 48 de ore. Karim a fost de acord, iar acum ajungem la o intelegere cu reprezentantii lui.