Svitolina o invinge pe Pliskova la Turneul Campioanelor

Luni, 28 Octombrie 2019, ora 14:39
17486 citiri

Elina Svitolina, campioana din 2018, a debutat cu o victorie la Turneul Campioanelor.

Sportiva din Ucraina s-a impus in doua seturi, scor 7-6, 6-4, in fata Karolinei Pliskova, in prima partida din Grupa Mov de la Shenzhen.

Intalnirea a inceput cu jucatoarea din Cehia in avantaj, aceasta distantandu-se la 2-0 dupa ce a realizat un break. Svitolina a egalat insa rapid si de acolo s-a mers cap la cap pana in tie-break.

Ucraineanca s-a impus pana la urma cu un incredibil 14-12 si a luat un avantaj important.

Setul secund a inceput cu Svitolina distantata la 2-0 pentru ca Pliskova sa egaleze.

Campioana de anul trecut a reusit, totusi, sa castige din nou pe serviciul advers si, pana la urma, sa castige setul si meciul.

Elina Svitolina incepe excelent cursa de aparare a trofeului cucerit in urma cu un an si asteapta acum deznodamantul duelului dintre Halep si Andreescu.

Karolina Pliskova - Elina Svitolina 6-7 (12)/ 4-6

14:34 - Elina Svitolina reuseste sa se impuna si debuteaza cu victorie la Turneul Campioanelor!

14:27 - Svitolina serveste acum pentru meci.

14:20 - Avem din nou un set echilibrat.

14:04 - Este randul Pliskovei sa revina de la 0-2 si sa egaleze.

13:57 - Ucraineanca incepe excelent setul secund, cu break!

13:44 - Svitolina castiga primul set cu un incredibil 14-12 in tie-break!

13:25 - Avem tie-break!

13:17 - Intram in "prelungirile" acestui prim set, cele doua jucatoare mergand cap la cap.

12:54 - Revenire spectaculoasa pentru Svitolina, care egaleaza la 2!

12:47 - Pliskova incepe bine, cu break si game, reusind sa se distanteze inca din debutul meciului.

12:40 - Incepe partida! Svitolina este prima la serviciu!

12:30 - Ne apropiem de startul primei partide din aceasta grupa.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Pliskova Svitolina Turneul Campioanelor, #Turneul Campioanelor rezultate , #stiri Karolina Pliskova