Boloni a facut minuni in Anglia

Joi, 01 Decembrie 2011, ora 00:19
4050 citiri

Ladislau Boloni si echipa sa, PAOK Salonic, au facut minuni in Anglia, reusind sa invinga, in deplasare, pe Tottenham in derbiul Grupei A din Europa League.

Trupa tehnicianului roman, in care mijlocasul Costin Lazar a fost titular, a deschis scorul, la Londra, inca din minutul 6, prin Salpingidis. La capatul primului sfert de ora de joc, tabela de marcaj aratand deja 0-2, Athanasiadis marcand si el.

Gazdele britanice au redus din diferenta in minutul 38, Luka Modric transformand un penalti in urma caruia a ramas si in 10 jucatori, Kostas Stafylidis vazand cartonasul rosu.

Grecii lui Boloni au rezistat insa si au castigat intalnirea, reusind totodata sa isi asigure calificarea in primavara europeana.

Ministrul Agriculturii le ia apărarea crescătorilor: "Eu nu cred că fermierii români vopsesc puii. Cel mai mare export de carne de pui în Franţa se face din România"
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a precizat că el nu crede că „fermierii români vopsesc puii”. Declarațiile vin în contextul în care fostul președinte al...
Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...
#boloni minuni anglia, #paok victorie tottenham, #boloni calificare europa league , #PAOK