Loti Boloni, egal dramatic cu lidera Brugges in Belgia. Anvers a primit doua goluri in prelungiri

Duminica, 21 Ianuarie 2018, ora 19:40
2204 citiri

Echipa antrenata de Loti Boloni in Belgia, Royal Antwerp, a remizat in runda curenta a campionatului, chiar in fata lui Club Brugges, liderul din Jupiler League.

A fost 2-2 scorul intre cele doua grupari, dupa ce gazdele au condus cu 2-0. Matheus si Owusu au marcat in minutele 25 si 44, dar Brugges a salvat un punct incredibil, cu doua goluri marcate in prelungiri.

Tomecak a redus din handicap in minutul 90, iar egalarea a venit doua minute mai tarziu, prin Vormer.

Brugges e lidera Belgiei cu 54 de puncte, in timp ce echipa lui Boloni ramane pe 4 cu 35 de lungimi la activ.

Meciul a facut parte din etapa cu numarul 22 a Belgiei, aceeasi etapa in care Standard Liege, cu Razvan Marin care a bifat o pasa de gol, a castigat cu 3-2 in fata lui Eupen:

Razvan Marin, din nou decisiv pentru Standard Liege

Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
Ludovic Orban: „O veste bună în acest spectacol grotesc al comasaţilor: Nicuşor Dan va câştiga un nou mandat la Primăria Capitalei”
Ludovic Orban, preşedintele Forţa Dreptei, afirmă, după decizia coaliţiei de a-l retrage pe medicul Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei, că se vede totuşi şi o veste...
#Boloni egal dramatic Belgia Brugges, #Anvers remiza dramatica in fata lui, #Anvers Boloni cronica meci , #stiri Ladislau Boloni