Reghecampf a dat lovitura in Arabia Saudita: Victorie spectaculoasa in Liga Campionilor Asiei

Miercuri, 20 August 2014, ora 13:11
3871 citiri

Laurentiu Reghecampf a dat lovitura in Arabia Saudita, echipa pe care o pregateste, Al Hilal, obtinand o victorie spectaculoasa in sferturile de finala ale Ligii Campionilor Asiei.

Sauditii s-au impus, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 in fata fostei formatii a lui Olaroiu, Al Sadd, in prima mansa a sferturilor de finala.

Trupa pregatita de Reghecampf a confirmat startul bun luat in campionatul Arabiei Saudite, fiind acum foarte aproape de calificarea in semifinalele Ligii Campionilor.

Unicul gol al partidei la care au asistat peste 70 de mii spectatori a fost inscris de mijlocasul Salman Al Faraj, in minutul 71.

"Desi am obtinut un rezultat bun, nu este unul decisiv pentru ca ne mai asteapta un retur greu la Doha. Trebuie sa ramanem concentrati daca vrem sa ne calificam. Trebuie sa ne imbunatatim jocul si sa evoluam mai bine in mansa secunda, unde sper sa obtinem un rezultat pozitiv.

Suntem mandri pentru i-am facut pe suporteri sa vina la stadion in numar atat de mare. Am incercat sa marcam mai multe goluri, dar n-am avut noroc si au fost si niste conditii care m-au facut sa adopt o tactica mai defensiva", a declarat Reghecampf dupa meci.

Mihai Pintilii a fost titular la Al Hilal, evoluand pana in minutul 84.

Daca se va califica in semifinale, Al Hilal ar urma sa dea piept cu o alta fosta echipa de-a lui Olaroiu, Al Ain, care s-a impus in prima mansa a sferturilor cu 2-0.

Nelu Tătaru, fostul ministru al Sănătății, și-a depus candidatura la șefia unui consiliu județean din Moldova
Filiala Vaslui a PNL și-au adus tot efectivul la Biroul Electoral Județean (BEJ) Vaslui, pentru depunerea oficială a candidaturii lui Nelu Tătaru la conducerea Consiliului Județean Vaslui....
Surpriză la o primărie din România. Doi soți candidează unul împotriva celuilalt: ”N-am crezut că poate să aibă atâta nebunie”
O situație cu totul atipică a apărut în cursa electorală pentru primăria Gogoșu din Mehedinți. Actualul primar candidează pentru un nou mandat, însă are un rival la care nu se aștepta....
#Reghecampf Al Hilal meciuri, #Al Hilal Al Sadd, #Reghecampf Liga Campionilor Asiei , #Al Hilal