Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Performanta fantastica: Reghecampf s-a calificat in finala Ligii Campionilor Asiei

Marti, 30 Septembrie 2014, ora 20:10
10224 citiri

Al-Hilal, echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf, s-a calificat, marti, in finala Ligii Campionilor Asiei, dupa infrangerea, scor 1-2, de pe terenul lui Al-Ain (Emiratele Arabe Unite).

Avantajul de trei goluri luat in meciul tur (3-0) a fost suficient pentru Al-Hilal, care merge in finala competitiei pentru a cincea oara in istorie.

Primul gol al meciului a fost marcat in minutul 10 de Myeong-Ju Lee (Al-Ain), dar Hilal a revenit si a egalat in minutul 65 prin Al Shamrani. Al-Ain a marcat golul victoriei in minutul 78, prin Kembo-Ekoko, insa nu a fost suficient.

La Al-Hilal, Mihai Pintilii a fost titular.

In cealalta semifinala se intalnesc FC Seoul (Coreea de Sud) si WS Wanderers (Australia), intr-un meci programat miercuri.

In prima mansa, cele doua formatii au terminat la egalitate, scor 0-0.

Finala Ligii Campionilor Asiei se va disputa dupa sistemul tur-retur.

Laurentiu Reghecampf a preluat-o pe Al-Hilal in aceasta vara si a disputat, in Liga Campionilor Asiei, meciurile din sferturile de finala si semifinale.

Antrenorul roman are un salariu anual de 3,5 milioane de dolari in Arabia Saudita.

Al-Hilal are doua Ligi ale Campionilor Asiei in palmares, in 1991 si 2000.

AL-AIN - AL-HILAL 2-1

1 - A inceput meciul!

10 - GOL AL AIN! Gazdele deschid scorul prin Ju Lee.

45 - Pauza!

46 - Se reia jocul!

65 - GOL AL HILAL! Nasser Al Shamrani egaleaza pentru oaspeti!

72 - Asamoah Gyan (Al-Ain) este eliminat!

78 - GOL AL AIN! Kembo-Ekoko inscrie pentru gazde si o aduce pe Al-Ain in avantaj.

90 - Final de meci!

Al-Hilal este ca si calificata in finala Ligii Campionilor Asiei, dupa victoria de pe teren propriu, scor 3-0, in fata lui Al-Ain (Emiratele Arabe Unite).

In cealalta semifinala se intalnesc FC Seoul (Coreea de Sud) si Western Sydney Wanderers (Australia).

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Al Ain Al Hilal, #Laurentiu Reghecampf Al Hilal, #Reghecampf semifinala Liga Campionilor , #Al Hilal