Inca o umilinta de proportii pentru Laurentiu Reghecampf in Emirate

Duminica, 17 Martie 2019, ora 12:42
5076 citiri

Laurentiu Reghecampf are parte de o perioada de cosmar in Emiratele Arabe Unite, acolo unde o antreneaza pe gruparea Al Wasl.

Dupa ce luni, formatia romanului a pierdut cu scorul de 5-0 duelul cu irakienii de la Al Zawraa in Liga Campionilor Asiei, a venit randul unei noi infrangeri, de asemenea de mari proportii, in semifinalele Cupei Presedintelui.

Wasl a fost clar invinsa de catre Al Ahli Dubai, scor 1-5 pe teren propriu, ratand evident calificarea in ultimul act.

Umilinta pentru Reghecampf in Liga Campionilor Asiei

Oamenii lui "Reghe" deschisesera scorul in minutul 23 prin Canedo, din penalti, dar Ahli a egalat chiar inainte de pauza, minutul 45 plus 3. In partea secunda, oaspetii s-au dezlantuit, marcand de 4 ori, prin Henrique, Diaz, Hassan si Ayovi.

Wasl are totusi liniste in campionat, acolo unde are 3 victorii in ultimele 4 etape, fiind la 8 puncte distanta fata de zona retrogradabila.

In toata cariera sa de antrenor, Reghecampf a cucerit 3 trofee in tarile arabe, toate cu Al Wahda, echipa de care s-a despartit recent, iarna trecuta.

In Liga Campionilor Asiei, Wasl e pe locul 3, cu trei puncte, primele doua echipe din grupa avand 4 puncte.

Laurentiu Reghecampf a fost desemnat in 2013 antrenorul roman al anului.

Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
Justificarea la care nimeni nu se aștepta: ”Desemnarea lui Cîrstoiu, legată de tendința de a visa”
Senatorul PSD Vasile Dîncu a declarat că renunţarea la varianta unui candidat comun PSD-PNL la Primăria Capitalei şi susţinerea unui candidat propriu denotă ”mai multă flexibilitate”....
#Laurentiu Reghecampf noua umilinta in tarile, #Laurentiu Reghecampf perioada de cosmar Al, #Laurentiu Reghecampf umilit cu Al Wasl , #stiri Laurentiu Reghecampf