Reghecampf obtine o victorie dramatica in Emiratele Arabe Unite

Vineri, 29 Septembrie 2017, ora 18:27
3262 citiri

Al Wahda, echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf, a castigat cu mari emotii pe teren propriu in etapa a 3-a din campionatul Emiratelor.

Formatia lui Reghecampf s-a impus cu 3-1 in fata lui Al Dhafra, dupa ce a fost si condusa.

Oaspetii au marcat primii, in minutul 14, prin Adil Hermach, dar din minutul 58 au ramas in zece oameni dupa eliminarea lui Khalid Butti.

Al Wahda a profitat si a egalat in minutul 60 prin Batna si a marcat golurile victoriei abia in minutele 90+4 si 90+6.

Dupa trei etape din campionatul Emiratelor, Al Wahda are noua puncte din tot atatea posibile.

Etapa viitoare, Al Wahda o va intalni pe Al Wasl in deplasare, pe 13 octombrie de la ora 19:00.

Laurentiu Reghecampf a preluat in aceasta vara Al-Wahda, semnand un contract pe doi ani.

Obiectivul sau este castigarea campionatului din Emirate.