Umilinta pentru Laurentiu Reghecampf in Emirate

Duminica, 21 Octombrie 2018, ora 09:02
4578 citiri

Antrenorul roman Laurentiu Reghecampf a suferit o dura infrangere impreuna cu echipa sa Al Wahda in campionatul din Emiratele Arabe Unite.

Wahda a pierdut foarte clar partida de pe teren propriu cu Al Dhafra, scor 2-4, dupa ce in minutul 23 scorul arata un neverosimil 0-3!

In minutul 41, gazdele au redus din diferenta prin Batna, 1-3, dar scorul a luat din nou proportii dupa pauza, in minutul 50, prin autogolul lui Al Kamali.

Scorul final a fost 4-2, iar acesta este al doilea esec din acest sezon pentru Reghe, al doilea in ultimele trei meciuri.

Al-Wahda este acum pe locul 4 in campionat, cu 12 puncte, doar doua mai putine fata de liderul Al Sharjah.

Trupa fostului antrenor stelist a marcat 21 de goluri si a primit 13 in cele 6 partide disputate in campionatul din Emirate in actuala stagiune.

Pentru echipa tehnicianului roman urmeaza deplasarea pe terenul ocupantei locului 12, Al Nasr.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#umilinta pentru Reghecampf in Emirate, #esec umilitor Wahda Reghecampf Emirate , #stiri Laurentiu Reghecampf