Reghecampf, un car de nervi dupa egalul Stelei cu CFR Cluj

Luni, 06 Februarie 2017, ora 07:00
4847 citiri

Laurentiu Reghecampf a comentat egalul obtinut duminica seara de Steaua pe terenul celor de la CFR Cluj, in etapa a 22-a a Ligii 1.

Tehnicianul "ros-albastrilor" a criticat dur arbitrajul si invoca doua penaltiuri neacordate, precum si eliminarea usoara a lui Denis Alibec.

"Au fost multe greseli de arbitraj. Primul cartonas galben la Alibec a fost acordat foarte usor, iar apoi i-a dat al doilea galben cand el voia sa continue faza... Denis e vanat si nu e corect. El e un jucator disciplinat", a spus Reghecampf la Dolce Sport.

"Am avut un penalti clar la De Amorim si inca unul la Momcilovici", a mai spus Reghecampf.

CFR Cluj si Steaua au terminat la egalitate, scor 1-1, in etapa a 22-a a Ligii 1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 15, cand Alibec a transformat excelent un penalti obtinut tot de el. Egalarea a venit in minutul 57, cand Deac a profitat de o eroare in apararea stelistilor.

Din minutul 43, Steaua a evoluat in 10 jucatori, dupa ce Alibec a fost eliminat. Egalitatea numerica a fost restabilita insa in minutul 72, cand Deac a luat drumul cabinelor mai devreme.

CFR Cluj si Steaua, egal dupa un meci plin de evenimente

In urma acestui rezultat, Steaua ramane pe locul 2 in ierarhia Ligii 1, cu 41 de puncte, la 4 puncte in spatele primei clasate, Viitorul Constanta. De partea cealalta, CFR Cluj se afla pe locul 7, cu 31 de puncte.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...