Victoria Branesti si Sportul au remizat in "derbiul suferintei"

Marti, 05 Aprilie 2011, ora 17:54
1084 citiri

Victoria Branesti si Sportul Studentesc au terminat la egalitate, scor 1-1, in prima partida a etapei cu numarul 24 din Liga 1 supranumita si "derbiul suferintei" din cauza pozitiilor din clasament ale celor doua echipe.

Rezultatul nu ajuta pe nimeni, ambele formatii fiind candidate certe la retrogradarea in liga secunda la finalul acestui sezon.

Primul gol al acestei intalniri a fost inscris de Oprea, pentru gazde, in minutul 81, cu un sut frumos de la aproximativ 25 de metri, insa Curelea a restabilit egalitatea in ultimul minut de joc, cu o lovitura de cap.

In prelungiri, Razvan Avram, de la Branesti, a primit doua cartonase galbene in decurs de un minut si a fost eliminat.

"Studentii" raman pe ultimul loc in clasament, cu doar 14 puncte din 24 de meciuri, in timp ce Victoria ocupa pozitia a 16-a, cu 21 de puncte.

ECHIPELE:

BRANESTI: Cristian Stoicescu, Eduard Nicola, Raul Marincau, Sergiu Bar, Bogdan Straut, Daniel Novac, Dinu Todoran, Sorin Ispir, Dorinel Popa, Nicolae Zuluf, Cornel Coma.

Antrenor: Ilie Stan.

SPORTUL: Adrian Viciu, Razvan Patriche, Daniel Lung, Alin Ratiu, Lucian Cazan, Sebastian Ghinga, Marius Postolache, Tibi Balan, Viorel Ferfelea, Florentin Cruceru, Costin Curelea.

Antrenor: Gigi Multescu.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Victoria Branesti remiza Sportul, #Branesti Sportul derbi suferinta , #clasament