Dinamo se califica in semifinalele Cupei Ligii dupa un meci cu sapte goluri

Joi, 17 Noiembrie 2016, ora 23:01
9748 citiri

Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Ligii dupa ce a invins Astra Giurgiu, scor 5-2, dupa prelungiri. In timpul regulamentar, scorul a fost egal, 2-2.

Cum s-au marcat golurile:

13 - Gnohere deschide scorul cu o reluare din fata portii, dupa o centrare ideala a lui Lazar.

48 - Alibec scapa singur spre poarta si inscrie dupa o cursa de 30 de metri!

50 - Palici o aduce pe Dinamo in avantaj cu o lovitura de cap din sase metri, dupa o mare greseala de marcaj.

70 - Budescu egaleaza pentru Astra fara emotii din lovitura de la 11 metri.

92 - Popa face 3-2 pentru Dinamo cu o reluare din fata portii, chiar la inceputul prelungirilor.

104 - Hanca inscrie din penalti si duce scorul la 4-2 pentru Dinamo.

115 - Hanca reuseste dubla cu un sut plasat pe sub portar.

Formatia lui Andone a ramas in zece din minutul 74, dupa eliminarea lui Vali Lazar. S-a restabilit egalitatea numerica in minutul 103, cand Fabricio a vazut cartonasul rosu. In minutul 107, Nicoara a fost si el eliminat, iar Astra a terminat meciul in 9 oameni.

Dinamo va intalni astfel Steaua in semifinalele Cupei Ligii.

In cealalta semifinala se vor intalni ASA Targu Mures si ACS Poli Timisoara.

Prima mansa a semifinalelor va avea loc pe 22 decembrie, iar invinsa pe 2 martie 2017.

Data finalei nu a fost inca stabilita, dar probabil va avea loc in luna mai 2017.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...