Dinamo invinge ACS Poli Timisoara si castiga Cupa Ligii

Sambata, 20 Mai 2017, ora 21:50
9544 citiri

Dinamo a castigat Cupa Ligii dupa ce a invins formatia ACS Poli Timisoara cu 2-0.

Banatenii au menajat mai multi titulari pentru partida de saptamana viitoare cu Pandurii Targu Jiu, iar Dinamo a avut astfel un meci facil.

Nemec a deschis scorul inca din minutul 6, dupa o pasa ideala a lui Palici, iar 20 de minute mai tarziu tot el a facut dubla.

Pana la pauza, Dinamo a mai marcat de doua ori, dar reusitele au fost anulate eronat dupa mari greseli de arbitraj.

In partea secunda, ritmul a mai scazut si rezultatul a ramas acelasi.

Dinamo castiga 400 de mii de euro din partea LPF dupa acest succes.

Pentru formatia din Stefan cel Mare, acesta a fost primul trofeu castigat dupa cinci ani de seceta.

DINAMO - ACS POLI TIMISOARA 2-0

90 - Final de meci!

90 - 3 minute suplimentare.

83 - Schimbare Dinamo: Nemec e inlocuit de Tircoveanu.

83 - Pe teren nu se mai joaca nimic. In tribune atmosfera este insa placuta, sunt peste 20 de mii de spectatori.

74 - Schimbare Dinamo: Busuladzici intra in locul lui Hanca.

73 - Nu prea se mai joaca fotbal, Dinamo paseaza numai in lateral in ultimele minute.

67 - May ia o actiune pe cont propriu, dar Seroni il deposedeaza excelent.

63 - Schimbare Dinamo: Bawab intra in locul lui Rivaldinho.

56 - Schimbari Timisoara: Solici si Doman intra in locul lui Doman si Fucek.

52 - Dan Nistor suteaza de la 25 de metri pe langa poarta.

46 - Se reia jocul!

45+1 - Pauza!

45 - Artean suteaza superb de la 30 de metri, mingea se duce putin peste.

39 - Dinamo inscrie din nou, prin May, insa si acest gol e anulat gresit pentru un ofsaid inexistent.

35 - Rivaldinho inscrie, dar golul e anulat eronat pentru un ofsaid inexistent.

30 - Rivaldinho rateaza doua ocazii uriase intr-o singura faza!

26 - GOL DINAMO! Nemec face dubla cu o reluare din fata portii! Faza a fost precedata de un hent al lui Nistor.

25 - Ritmul a mai scazut, Dinamo nu mai forteaza, iar Timisoara nu prea poate.

17 - Hanca inscrie, dar golul e anulat corect pentru ofsaid.

15 - Dielna respinge din careu dupa o centrare a lui Fucek.

11 - Momente de posesie pentru banatenii, dar dinamovistii se apara bine.

6 - GOL DINAMO!!! Nemec ramane singur cu portarul din pasa lui Palic si inscrie cu un sut plasat!

2 - Sansa uriasa pentru Timisoara! Seroni reia periculos, dar Penedo scoate cu greu in corner!

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 20:00

Dinamo: Penedo - Romera, Nedelcearu, Dielna, Filip - Mahlangu, Palic - Hanca, Nistor, Rivaldinho - Nemec

ACS Poli Timisoara: Curileac - Harut, Seroni, Bocsan, Novak - Ignea, Artean - Popovici, Fucek, Barnoi - Draghici

Meciul este televizat de posturile Digi Sport, Dolce Sport si Look TV.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
#Dinamo Timisoara, #Dinamo Timisoara LIVE, #Dinamo Timisoara Cupa Ligii , #Cupa Ligii