Liga 1: Astra, victorie dramatica in fata Petrolului

Joi, 30 Aprilie 2015, ora 23:22
3508 citiri

Astra Giurgiu a obtinut o victorie dramatica in etapa cu numarul 29 din Liga 1.

Formatia de la malul Dunarii s-a impus pe terenul celor de la Petrolul cu scorul de 2-1, golurile victoriei fiind inscrise in ultimele minute ale partidei.

Derbiul celor doua foste rivale locale a fost dominat, in prima parte, de gazde, care au avut ocaziile mai mari.

In a doua repriza ploiestenii au reusit chiar sa inscrie, Tamuz deschizand scorul in minutul 57, dupa ce a transformat fara emotii un penalti obtinut de Astafei.

Astra, la primul meci dupa revenirea lui Marius Sumudica pe banca tehnica, a intors rezultatul pe final de joc.

Seto a egalat in minutul 83, cu o lovitura de cap din centrarea lui Nuno Pinto, iar Alibec a adus cele trei puncte la Giurgiu trei minute mai tarziu.

ECHIPELE DE START

Petrolul: Pecanha - Alcenat, Filip, Ipsa, Peteleu - De Lucas, Satli - Astafei, Marinescu, Nepomuceno - Tamuz

Astra: S. Lung. - Gorupec, Gaman, Ben Youssef, Nuno Pinto - Seto, Laban - Enache, Tembo, De Amorim - Fatai

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#Astra Petrolul Liga 1, #Astra Petrolul rezultat, #Liga 1 meciuri rezultate , #etape