Liga 1: Brasovul nu poate invinge Mediasul

Vineri, 06 Decembrie 2013, ora 20:50
1186 citiri

FC Brasov si Gaz Metan Medias au terminat la egalitate, scor 0-0, in prima partida din etapa cu numarul 17 a Ligii 1.

Aflati intr-o situatie dificila in clasament, "stegarii" au incercat sa obtina cele trei puncte, insa, intr-un final, s-au vazut nevoiti sa se multumeasca doar cu unul singur.

Dias a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize, atunci cand sutul sau a trecut putin pe langa buturile aparate de Buchta.

In partea secunda a iesit la rampa Romeo Surdu, atacantul irosind o ocazie uriasa pe final de partida.

Brasovul a reusit chiar sa inscrie in minutul 87, prin Machado, insa reusita acestuia a fost anulata corect pentru o pozitie de offside.

FC Brasov: Mutu - Straut, Santos, Machado, Serginho - Dias, Mateiu, Madeira, Aganovici - Surdu, Fonseca

Rezerve: Bordea, Vagner, Potecu, Cristea, Moraru, Buga, Tatar

Gaz Metan: Buchta - Zaharia, Muth, Frasinescu, Buzean - Todea, Tahar - Munteanu, Fl. Dan, C. Petre - Dan Roman

Rezerve: Gurincu, Roberto Romeo, Markovici, Vitinho, Avram, Llullaku, Bawab

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...