Liga 1: Chiajna, victorie cu scandal in fata Timisoarei

Vineri, 06 Decembrie 2013, ora 22:25
2055 citiri

Concordia Chiajna a obtinut o victorie dramatica in etapa cu numarul 17 a Ligii 1, trecand de ACS Poli Timisoara, scor 2-1.

A fost insa un rezultat contestat de banateni, care au avut un penalti clar la ultima faza a partidei.

Concordia lui Ionut Chirila a inceput tare partida de pe teren propriu, amenintand poarta lui Nuno Claro din primele minute. Nigerianul Onduku, jucator monitorizat de Arsenal, daca e sa-l ascultam pe tehnician, a lovit chiar bara portii Timisoarei in minutul 25.

Gazdele au deschis scorul cinci minute mai tarziu, Purece transformand un penalti obtinut de Bucurica.

Dupa alte patru minute a fost randul oaspetilor sa ceara lovitura de la 11 metri, la interventia lui Bambara asupra lui Keita, fara a-l impresiona insa pe arbitru.

Banatenii au restabilit egalitatea la 10 minute dupa startul partii secunde, atunci cand argentinianul Nicolas Gorobsov a marcat cu un sut frumos, din afara careului.

A urmat o noua solicitare de penalti, de aceasta data din partea gazdelor, in urma unui hent comis in propriul careu de Scutaru, insa Teo Craciunescu a ramas impasibil.

Pe final de meci Poli a avut din nou penalti si din nou arbitrul a trecut cu vederea infractiunea.

Chiajna castiga astfel cu sansa si, am putea spune, cu ajutorul arbitrului.

Chiajna: Rimniceanu - Dima, Leca, Bambara, Bucurica - Onduku, Ispir, Purece, N. Rosu, Serediuc - Wellington

Rezerve: Cobrea, Savin, Stratila, L. Ganea, D. Florea, M. Neagu, G. Apostol

ACS Poli: Nuno Claro - Belu, Scutaru, Seroni, Poparadu - Al. Popovici, Ov. Petre, Nanu, Gorobsov, Keita - Szekely

Rezerve: Pap, Nohai, Balace, Trandu, Boldea, Nicola, Balaure

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Chiajna Timisoara rezultat, #rezultate Liga 1, #Chiajna rezultate Liga 1 , #etape