Liga 1: Dinamo, victorie cu emotii in fata Brasovului

Sambata, 30 August 2014, ora 20:25
2862 citiri

Dinamo a obtinut o victorie importanta si, in acelasi timp, muncita in etapa a sasea din Liga 1, "ros-albii" impunandu-se pe teren propriu in fata celor de la FC Brasov, scor 2-1.

Gazdele au defilat in "Stefan cel Mare" pana in minutul 70, atunci cand "stegarii" s-au trezit si au inceput sa puna probleme.

Cordos a deschis scorul pentru Dinamo in minutul 34, el punctand cu o lovitura de cap dupa o uriasa gafa in defensiva brasovenilor.

Cosmin Matei a dus scorul la 2-0 in partea secunda, reluand in plasa pasa excelenta trimisa de Rotariu.

Din minutul 70, oaspetii s-au trezit. Machado a trimis cu capul, insa Marc a fost la post, Aganovic a fost blocat apoi in extremis pentru ca tot el sa reduca din diferenta in minutul 85.

A fost insa prea putin pentru ca brasovenii sa poata avea pretentii la macar un punct.

ECHIPELE DE START

DINAMO: Marc - Fai, Durimel, Cordos, Grecu - Barboianu, Elton, Miranda - Matei, Bilinski, Rotariu.

Rezerve: Samoila - St. Filip, Boubacar, I. Serban, Ad. Popa, Gavrila, M. Alexe

FC Brasov: Fl. Iacob - Vagner, R. Machado, Leko, S. Rodrigues - M. Constantinescu, B. Madeira, C. Munteanu, Aganovic - St. Grigorie - L. Ganea

Rezerve: D. Mutu - Ciocalteu, Tira, Diogo Santos, Buga, Barna, Enceanu

UPDATE Liderii coaliției PSD-PNL și-au dat acordul pentru candidatura medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei SURSE
Medicul Cătălin Cîrstoiu a ajuns, marți, 19 martie, la Palatul Victoria pentru a discuta cu liderii coaliţiei. Liderii celor două partide și-au dat acordul pentru candidatura acestuia la...
Conducerile PSD și PNL, discuții cu consilierii municipali pe amendamente la bugetul Capitalei. Se cere o dezbatere în Consiliul General SURSE
Conducerile PNL şi PSD Bucureşti vor avea o întâlnire, marţi, 19 martie, cu consilierii municipali social-democraţi şi liberali pentru a cere convocarea unei şedinţe de Consiliu General...
#Dinamo Brasov Liga 1, #Dinamo Liga 1 victorie, #Liga 1 meciuri rezultate , #etape