Liga 1: Universitatea Cluj castiga dupa un gol fenomenal (Video)

Luni, 11 Martie 2013, ora 20:50
2455 citiri

Universitatea Cluj a castigat meciul disputat pe teren propriu in fata celor de la CS Severin, scor 1-0, in etapa a 22-a din Liga 1.

Echilibrul jocului a fost rupt in minutul 57, and Vranjkovici a vazut al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

Minutul 65 a adus si deschiderea scorului, Buleica patrunzand superb in banda dreapta pentru un gol fenomenal. Fostul oltean a reusit trei driblinguri, iar apoi a inscris dintr-un unghi imposibil.

Oaspetii au fost apraope de egalare cu zece minute inainte de final, la un sut din lovitura libera trimis de Florin Costea, dar au parasit Cluj Arena infranti.

Dupa acest rezultat, Universitatea Cluj urca pe locul 14, cu 21 de puncte, in timp ce Severin ramane pe 17, cu 14 puncte.

Etapa urmatoare, U Cluj va intalni FC Brasov in deplasare, iar Severin va primi vizita Mediasului.

C.S.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...