Remiza spectaculoasa intre Sportul si Vointa

Duminica, 11 Septembrie 2011, ora 18:54
753 citiri

Sportul Studentesc si Vointa Sibiu au oferit un meci atractiv in etapa a 6-a a Ligii 1, in final, cele doua formatii terminand la egalitate, scor 2-2.

Dupa o prima parte a meciului plina de ocazii si faze frumoase, sibienii au deschis scorul imediat dupa pauza, atunci cand Forika a punctat cu o lovitura de cap excelent plasata.

Nici 5 minute mai tarziu, Sportul revine pe tabela in urma unui contraatac frumos finalizat de Chetan.

Tot Vointa a preluat conducerea in minutul 77, Bunea reluand in plasa o centrare buna trimisa de Coman, insa "studentii" au replicat si de aceasta data foarte repede, Lazar restabilind egalitatea.

In minutul 84, Dalbea a ratat cea mai mare ocazie a meciului lovind bara cu un sut superb, de la mare distanta.

Scor final, Sportul - Vointa Sibiu 2-2.

Sportul: A. Popescu - Beta, Patriche, Farmache, Maxim - Ghinga, Chetan, L. Dobre, A. Lungu - Ferfelea, Curelea

Rezerve: Ormenisan, Cioranu, V. Nicola, Ratiu, Irimia, V. Lazar

Antrenor: Gigi Multescu

Vointa: Danalache - Forika, Tinc, N. Grigore II - Bunea, Beza, Dilbea, Tatar - I. Matei, Martinescu, I. Popa

Rezerve: Miron, Majer, Lungu, C. Coman, Sg.Bar, E. Nicola, Maghici

Antrenor: Alexandru Pelici

Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
Scandal electoral la Sibiu. Unul dintre candidații la locale, bătut cu biciul de fratele primarului VIDEO
Scandalul a avut loc în localitatea sibiană Brădeni. Candidatul PSD la primărie, Dan Braga, a filmat mai multe clipuri video în curțile familiei actualului edil, fără, însă, a primi...
#sportul remiza vointa sibiu, #rezultate Liga 1, #vointa sibiu egal sportul studentesc, #meciuri Liga 1 , #etape