Liga 1: Steaua a capotat la Ploiesti

Duminica, 21 August 2011, ora 23:55
7944 citiri

Steaua a suferit prima infrangere din acest sezon, in deplasare cu Astra Ploiesti, scor 1-2.

Revenita la Ploiesti, unde in urma cu o saptamana a fost echipa gazda, Steaua a avut ghinion inca din startul meciului cu echipa lui Marius Sumudica.

Gabi Matei s-a accidentat in minutul 3 si cateva secunde mai tarziu a fost inlocuit cu Raul Rusescu, tot sistemul tactic al lui Ronny Levy fiind dat peste cap.

Antrenorul israelian a fost exasperat de jocul slab al Stelei si a mai operat o schimbare, in minutul 34, Mihai Costea fiind trimis in locul muntenegreanului Nikolici.

Minutul 37 a adus si prima ocazie a Stelei, insa Tatu, scapat singur cu portarul, a sutat mai intai in Lung, pentru ca apoi, cand mingea i-a revenit, sa se impiedice precum un amator.

De parca nu era de ajuns pentru Steaua, pe contraatac prahovenii au obtinut un penalty acordat cu usurinta de Ovidiu Hategan, pe care N'Doye l-a transformat fara emotii.

Steaua nu a dat semne de revenire nici in partea secunda, iar prahovenii au profitat si au inscris inca o data in minutul 54, prin Fatai, dupa o greseala a lui Valentin Iliev.

Si dupa primirea celui de-al doilea gol, Steaua nu a dat semne de revenire, dar a avut un penalty la un hent al lui N'Doye, pe care Hategan nu a dorit sa il acorde.

Steaua a marcat in cele din urma in minutul 90, prin Mihai Costea, dar nu a reusit un asalt pe final de meci, fiind astfel infranta din nou la Ploiesti.

Sumudica a betonat defensiva pe final de meci si a reusit a doua victorie consecutiva pe banca prahovenilor, in timp ce Steaua a suferit prima infrangere din acest sezon.

ASTRA - STEAUA 2-1

*Apasati butonul Refresh pentru actualizarea paginii

90+4 - Final de meci!

90 - GOL STEAUA! Mihai Costea inscrie cu un sut din marginea careului!

90 - 4 minute suplimentare.

90 - Lung vede cartonasul galben.

87 - Gaman intra in locul lui Miranda.

84 - Geraldo are o interventie salvatoare! Astra, aproape de golul trei!

81 - Rusescu suteaza periculos din lovitura libera, dar Lung scoate de la coltul scurt.

80 - Stelistii cer din nou penalty pentru un hent, dar Hategan lasa jocul sa continue.

79 - Tatu scapa singur cu portarul, dar este semnalizat eronat in ofsaid.

78 - Budescu intra in locul lui Stratila.

78 - Steaua cere penalty pentru un hent in careul prahovenilor, dar Hategan lasa jocul sa continue.

75 - Steaua paseaza mult, dar fara sa creeze pericol la poarta lui Lung.

71 - Miranda vede cartonasul galben.

69 - Tanase vede cartonasul galben.

68 - Prepelita intra in locul lui Latovlevici.

67 - Fatai vede cartonasul galben.

64 - Bourceanu incearca o recuperare in jumatatea adversa, dar il faulteaza pe N'Doye.

61 - Morais suteaza peste poarta din lovitura libera.

61 - Iliev vede cartonasul galben pentru un fault la Stratila.

58 - Cosmin Matei intra in locul lui Udoji.

54 - GOL ASTRA! Iliev greseste in centrul defensivei, Fatai ii sufla mingea si inscrie pentru 2-0!

52 - Rusescu trage puternic la coltul scurt, dar Lung scoate in corner.

49 - Miranda reia cu capul putin peste poarta dupa o centrare a lui Stratila.

46 - Se reia jocul!

45+2 - Pauza!

45 - 2 minute suplimentare

42 - Stratila trage din marginea careului, dar Tatarusanu retine.

38 - GOL ASTRA! N'Doye inscrie din lovitura de la 11 metri!

38 - Penalty pentru Astra dupa o interventie a lui Geraldo asupra lui Miranda. Hategan inventeaza un penalty!

37 - Ce ocazie! Tatu ii fura mingea lui Morais, scapa singur cu portarul, incearca o scarita, dar Lung respinge. Mingea ii revine lui Tatu, care se impiedica cu poarta goala in fata!

34 - Schimbare Steaua: Mihai Costea intra in locul lui Nikolici.

33 - Ocazie mare! N'Doye da o pasa peste apararea Stelei, Udoji preia bine, dar trage putin pe langa poarta!

31 - Iliev recentreaza periculos in fata portii, fundasii prahoveni resping cu emotii.

28 - Astra incearca o combinatie periculoasa, dar Fatai greseste o pasa.

24 - Sumudica e un car de nervi pe banca, il injura pe Stratila.

21 - N'Doye suteaza din nou de la distanta, mult pe langa poarta.

17 - Nikolici reia cu capul peste poarta din centrarea lui Tatu.

16 - N'Doye suteaza de la 45 de metri, dar mingea trece mult peste poarta.

13 - Steaua tine de minge, dar paseaza mult la mijlocul terenului.

10 - Rusescu suteaza din unghi, dar mingea trece mult pe langa poarta.

6 - Matei iese accidentat si e inlocuit cu Rusescu. Banel trece fundas dreapta.

3 - Morais trage tare din afara careului, mingea trece pe langa poarta

1 - Fluier de start!

Astra: S. Lung - Matel, Goian, Bruno Miguel, J. Morais - Stratila, Takayuki, N'Doye, Udoji - Fatay, Miranda

Rezerve: Lungu, Gaman, Tiganasu, C. Matei, Al. Stan, Ologu, Budescu

Steaua: Tatarusanu - G. Matei, Iliev, Geraldo, Latovlevici - Nicolita, Bourceanu, Brandan, Tanase - Tatu, Nikolic

Rezerve: Stanca, Gardos, Rusescu, Bicfalvi, Prepelita, Galamaz, M. Costea

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...