Cu fata la alegatori: Ion M. Ioniță, despre un posibil USL 2.0 după alegerile din 9 iunie: „Depinde de scorul pe care îl va înregistra această alianța”

Liga 1: Derbiul "U" Cluj - CFR, suspendat dupa o bataie generala

Marti, 08 Mai 2012, ora 22:32
9788 citiri

Derbiul dintre Universitatea Cluj si CFR Cluj, programat in etapa a 31-a din Liga 1, a fost intrerupt in minutul 27, la scorul de 0-1, dupa o bataie generala.

Cel mai important meci al zilei in Liga 1 s-a transformat dupa numai jumatate de repriza intr-un veritabil razboi.

Nebunia de pe Cluj Arena a inceput in minutul 27 al intalnirii, imediat dupa ce Cadu a transformat penaltiul obtinut de Gabi Muresan si a deschis scorul.

Capitanul oaspetilor s-a dus sa se bucure in spatele portii lui Bornescu, chiar in fata peluzei Universitatii, moment in care portarul "sepcilor rosii" si-a iesit minti. Bornescu a alergat dupa Cadu si l-a lovit cu putere, trantindu-l la pamant.

In ajutorul portughezului au sarit coechipierii acestuia, iar violentele au escaladat, in ciuda faptului ca Alexandru Tudor le-a aratat cartonasul rosu celor doi.

Plecat la vestiare, Cadu a fost lovit de masorul Universitatii Cluj, Liviu Ciuca, izbucnind un nou conflict in tunel. Ioan Andone si-a chemat echpa la vestiare, iar centralul a decis sa intrerupa meciul, in timp ce din tribune erau aruncate in teren tot felul de obiecte.

Dupa aproape un sfert de ora, Alexandru Tudor a decis ca meciul nu mai poate continua. O decizie privind rezultatul partidei va fi luata vineri la Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal.

Ati urmarit, in format LIVE Text, pe site-ul Ziare.com, defasurarea derbiului Universitatea Cluj - CFR Cluj, din etapa cu numarul 31 din Liga 1.

Desfasurarea partidei:

E oficial! Alexandru Tudor a hotarat sa puna capat partidei!

INFO - Centralul Tudor este in continuare la vestiare.

INFO - Jucatorii formatiei gazda au ramas pe teren si asteapta revenirea "feroviarilor".

INFO - Ioan Andone le cere jucatorilor echipei sale sa iasa de pe teren.

INFO - Jucatorii Universitatii Cluj au plecat la vestiare, iar in tunel au izbucnit noi violente, dupa ce Cadu, care fusese eliminat, a fost lovit.

INFO - Meciul este intrerupt de cateva minute din cauza altercatiilor.

Min.27 Arbitrul ii arata cartonasul rosu si lui Cadu!

Min.27 Portarul Universitatii Cluj este eliminat!

Min.27 Jocul este intrerupt!

Min.26 Deschiderea scorului a provocat o bataie intre mai multi jucatori, cu Bornescu si Cadu in prim plan.

Min.26 GOL CFR! Cadu transforma si deschide scorul!

Min.25 Penalti pentru CFR, dupa ce Muresan care in careu! Reluarile arata ca n-a fost lovitura de pedeapsa!

Min.14 "Sepcile rosii" obtin o lovitura libera in preajma careului advers, dar oaspetii resping.

Min.10 Galamaz vede primul cartonas galben al partidei.

Min.8 Cristea patrunde in careu, dar este blocat de Cadu.

Min.5 Gicu Grozav reia peste poarta o centrare de pe flancul drept.

INFO - Suporterii Universitatii Cluj au pregatit o coregrafie senzationala!

Incepe partida!

Echipele probabile:

Universitatea Cluj: Bornescu - Popa, Galamaz, Szukala, Mendy - Cristescu, Hoban, Marinescu - Morar, Grozav, Cristea;

Rezerve: Bosneag, Pele, Tony, Cojocnean, Bostina, Pacurar, Draghici;

CFR Cluj: Beto - Lionn, Cadu, Maftei, Camora - Muresan, Godemeche - Sougou, Hora, Rui Pedro - Ronny;

Rezerve: Stancioiu, Panin, Piccolo, Peralta, Sare, Vranjes, Kapetanos;

Arbitri: Al.Tudor, Cr.Nica, V.Marinescu.

Inaintea acestui meci, CFR ocupa locul 1, in timp ce Universitatea se afla pe pozitia a saptea in clasamentul Ligii 1, cele doua grupari rivale fiind despartite de 17 puncte.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#derbi CFR U Cluj, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 31, #bataie CFR U Cluj , #live