Liga 1: Steaua a pacalit fotbalul la Medias

Duminica, 08 Mai 2011, ora 23:55
7522 citiri

Gaz Metan Medias si Steaua au terminat la egaliate, scor 0-0, intr-un meci lipsit de spectacol din etapa a 32-a a Ligii 1.

La primul meci de la venirea in functia de antrenor a lui Cosmin Olaroiu, prezent in tribune langa Gigi Becali, Steaua a schimbat din nou sistemul de joc.

Ros-albastrii au trecut de la 4-4-2 la un sistem 4-3-3 care se transforma in 4-5-1 pe faza defensiva, insa jocul nu a stralucit.

Stelistii au tinut mingea pe durata primelor 45 de minute, insa nu au reusit sa traga niciun sut pe poarta lui Plesca.

Nici de partea cealalta situatia nu a stat mai bine, elevii lui Pustai incercand doar cateva suturi slabe de la distanta pe contraatac.

Un singur moment a aprins spiritele in prima repriza, o intrare criminala a lui Alex Muntean asupra lui Banel Nicolita, insa Teo Craciunescu a acordat doar cartonas galben.

Cele doua echipe au continuat sa practice un fotbal slab calitativ si in partea secunda, in pofida modificarilor faucte de cei doi antrenori.

Prima ocazie de gol a meciului s-a produs abia in minutul 74, cand Iliev a gresit la marginea careului, insa Eric nu a putut sa-l invinga pe Tatarusanu.

In schimb, Steaua a trimis primul sut pe poarta abia in minutul 88, cand Tanase a centrat din lovitura libera si i-a dat emotii lui Plesca.

S-a terminat insa 0-0, scor ce urca Steaua pe locul 5, cu 51 de puncte, iar Mediasul ramane pe sapte, cu 49 de puncte.

GAZ METAN MEDIAS - STEAUA 0-0

90+3 - Final de meci!

90 - 3 minute suplimentare.

88 - Tanase executa o lovitura libera pe poarta, Plesca respinge de sub bara.

87 - Tanase primeste cartonasul galben.

84 - Marinescu intra in locul lui Nicolita.

80 - Nicolita trimite mult peste poarta din centrarea lui Brandan.

77 - Burdujan centreaza prost din banda stanga, Nicolita nu mai poate ajunge.

74 - Ocazie uriasa pentru Medias! Iliev pierde o minge la marginea careului, Eric trage, insa Tatarusanu respinge. Mingea revine la brazilian, dar acesta trage pe langa.

74 - Dica intra in locul lui Radut.

72 - Eric patrunde in viteza in banda dreapta, dar este blocat la marginea careului.

68 - Bozesan intra in locul lui Muntean.

64 - Roman intra in locul lui Bawaab.

63 - Nicolita reia spectaculos spre poarta, insa mingea se duce mult peste poarta.

60 - Todea primeste cartonasul galben. Tanase se resimte.

59 - Tatarusanu iese gresit si scapa mingea, insa Teo Craciunescu fluiera fault.

57 - Burdujan intra in locul lui Onofras.

54 - Emeghara primeste cartonasul galben.

51 - Latovlevici trimite un sut centrare, insa mediesenii resping.

49 - Nicolita trage mult peste poarta din afara careului.

48 - Onofras deviaza bine, insa mingea ajunge la Plesca.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

43 - Muntean primeste cartonasul galben.

40 - Maicon, Dica si Marinescu sunt scosi la incalzire de Cosmin Olaroiu.

38 - Tanase suteaza mult peste poarta de la 30 de metri.

35 - Hoban suteaza din prima de la 30 de metri peste poarta lui Tatarusanu.

31 - Bilasco vede cartonasul galben.

30 - Tanase patrunde in banda stanga, insa centreaza in bratele lui Plesca.

26 - Parvulescu trimite mult peste poarta de la 30 de metri.

23 - Gardos acorda o lovitura de la colt gratuita dupa o preluare gresita.

19 - Plesca boxeaza bine o lovitura libera executata de Banel Nicolita.

16 - Actiune buna in banda stanga pentru gazde. Gardos intervine si mingea ajunge la Tatarusanu.

14 - Steaua combina la marginea careului, fara sorti de izbanda.

10 - Start echilibrat de meci. Mediasul sta bine pe teren pana in acest moment.

5 - Muntean centreaza din banda dreapta, dar Tatarusanu retine fara probleme.

3 - Cosmin Olaroiu nu sta pe banca. El se afla intr-o loja a stadionului din Medias.

1 - A inceput meciul!

Gaz Metan: Plesca - Zaharia, Akaki, Trtovac, Buzean - Al. Muntean, Todea, Eric, Hoban, Pirvulescu - Bawab

Rezerve: Vitca, Roman, Bozesan, Miclea, Lazar, Bratu, Dudita

Steaua: Tatarusanu - Emeghara, Gardos, Iliev, Latovlevici - Nicolita, Brandan, Radut, Tanase - Onofras, Bilasco

Rezerve: Stanca, Burdujan, Martinvovici, Dica, Bicfalvi, Marinescu, Maicon

Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
Guvernul modifică plafoanele la energie, „în favoarea consumatorilor”. Până când se prelungește măsura
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că Guvernul le-a promis românilor că menţinem plafonarea preţurilor la energie şi gaze până în primăvara lui 2025 iar astăzi, în...