Liga I: Ilie Dumitrescu a debutat la Steaua cu o victorie

Luni, 16 August 2010, ora 22:20
5249 citiri
Sursa foto: gsp.ro

Steaua a castigat, scor 2-1, intalnirea jucata luni seara, pe teren propriu, cu Victoria Branesti, in etapa a 4-a a Ligii I.

A fost prima partida a lui Ilie Dumitrescu pe banca tehnica a "ros-albastrilor", intalnire lipsita de spectaculozitate si marcata de doua mari greseli de arbitraj ale lui Sebastian Coltescu.

Prima repriza le-a apartinut in totalitate gazdelor, care au ratat cateva bune ocazii prin Kapetanos inainte de a deschide scorul prin Stancu, in minutul 25, cu capul, dupa o pasa venita de la Nicolita.

Dupa pauza si-a intrat in rol "centralul" Coltescu, care "a reusit" performanta de a dicta doua lovituri inexistente de la 11 metri.

Prima in favoarea ilfovenilor, in minutul 56, dupa un presupus fault al lui Geraldo la Prodan. Olariu a transformat cu siguranta.

A doua a fost in minutul 67, cand Kapetanos abia daca a fost atins in careu. Stancu a executat si l-a invins pe Cernea cu o scarita de efect.

Avea sa fie scorul final al unei partide modeste, disputata in fata a numai 4.000 de spectatori.

Dupa acest rezultat, Steaua a ajuns la 10 puncte acumulate in 4 meciuri si ocupa locul 1 in clasament, la egalitate cu Dinamo, Gaz Metan Medias si Otelul Galati. De partea cealalta, Victoria Branesti are 3 puncte in 4 meciuri.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre Steaua si Victoria Branesti, din etapa a 4-a a Ligii I.

Desfasurarea partidei:

min.90+3 - FINALUL INTALNIRII !!! Steaua - Victoria Branesti 2-1 !!!

min.90+2 - Cernea iese din poarta si respinge.

min.90 - Bonfim, de departe cel mai slab stelist in acest meci, trimite gresit o centrare.

min.88 - Muta si Ilie: iese Tanase, intra Gardos.

min.85 - Ultima modificare la oaspeti: iese Simion, intra Coman.

min.82 - Marincau, din pozitie buna, trimite defectuos.

min.81 - Popa trimite peste poarta gazdelor.

min.80 - Schimba si Branestiul: intra Zuluf, iese Nicola.

min.78 - Schimbare la Steaua: iese Kapetanos, intra Pacurar.

min.78 - Galben pentru Nicolita.

min.75 - Tatarusanu are o interventie excelenta la o minge trimisa din lovitura libera de Nicoara.

min.70 - Schimbare la Steaua: iese Radut, intra Bicfalvi.

min.70 - Stancu, din 8 metri - cu capul, trimite putin peste poarta, in urma unei centrari a lui Tanase.

min.67 - GOOOL STEAUA !!! Stancu il invinge pe Cernea cu o scarita !!!

*Alt penalti acordat gratuit de Coltescu.

min.67 - PENALTI PENTRU STEAUA !!! Kapetanos e faultat in careu si se dicteaza lovitura de la 11 metri !!!

min.66 - Cernea scoate o lovitura libea trimisa de la 20 de metri de Stancu.

min.66 - Galben pentru Olariu.

min.64 - Schimbare la Victoria Branesti: iese Prodan, intra Novac.

min.64 - Cernea are o noua interventie excelenta, de data aceasta la un sut trimis de Stancu.

min.62 - Cernea scoate senzational sutul lui Kapetanos, trimis din doar 5 metri.

min.62 - Tatarusanu iese din poarta si reuseste sa-l blocheze pe Nicoara.

min.60 - Asediu la poarta Victorie Branesti! Tanase si Radut trec pe langa gol!

min.59 - Bonfim trimite mult pe langa poarta oaspetilor.

min.56 - GOOOL VICTORIA BRANESTI !!! Olariu executa si inscrie !!!

*Un penalti acordat foarte usor de Coltescu.

min.54 - PENALTI PENTRU VICTORIA BRANESTI !!! Prodan cade in careu dupa un duel cu Geraldo si Coltescu acorda lovitura de la 11 metri !!!

min.49 - Nicolita este blocat de un aparator al oaspetilor in momnetul in care se pregatea sa suteze.

min.48 - De la 30 de metri, Latovlevici trimite 'o ghiulea" ce trece de putin pe langa poarta aparata de Cernea.

min.47 - Galben pentru Simion.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

-------------------------------------------

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.39 - Popa trimite milimetric peste poarta lui Tatarusanu.

min.36 - Tanase trimite 'o bomba' de la 30 de metri. Mingea trece putin pe langa poarta.

*La reluari se observa ca a cam fost lovitura de la 11 metri.

min.32 - Kapetanos cade in careu si cere penalti, dar Coltescu nu acorda nimic.

min.26 - De la 25 de metri, Kapetanos trimite mult peste poarta aparata de Cernea.

min.25 - GOOOL STEAUA !!! Stancu inscrie cu capul din 4 metri, dupa o pasa trimisa cu capul de Nicolita !!!

min.23 - Kapetanos trimite pe langa poarta, dupa o centrare a lui Latovlevici.

min.20 - Tatarusanu iese din poarta si respinge din fata lui Nicoara.

min.20 - Stancu nu mai ajunge la o pasa a lui Nicolita.

min.17 - Kapetanos rateaza o noua ocazie mare. Si de data aceasta nu reuseste sa suteze.

min.13 - Kapetanos primeste bine de la Tanase, dar ezita sa suteze si iroseste o buna ocazie de a deschide scorul.

min.8 - Cernea retine centrarea lui Nicolita.

min.1 - Cernea intervine salvator in fata lui Kapetanos.

INCEPUTUL INTALNIRII

INFO: Meciul Steaua - Victoria Branesti reprezinta debutul pe banca tehnica a "ros-albastrilor" a lui Ilie Dumitrescu.

ECHIPELE:

STEAUA: Tatarusanu - Bonfim, Abrudan, Geraldo, Latovlevici - Stoica - Nicolita, Radut, Tanase - Stancu - Kapetanos.

Antrenor: Ilie Dumitrescu.

VICTORIA BRANESTI: Cernea - Nicola, Marincau, Bar, Maghici - Popa, Chirita, Olariu, Nicoara - Oprea, Simion.

Antrenor: Ilie Stan.

Arbitri: Sebastian Coltescu - Cristian Nica, Dragos Iliescu - Mugurel Vadan.

Frustrarea românilor, cu privire la admiterea cu granițele terestre în Schengen. Rațiunile care ar fi fost la baza blocajului
Aproape două treimi dintre români cred că țara noastră a îndeplinit toate criteriile pentru admiterea cu granițele terestre în Schengen. Ei sunt de părere că unele state europene...
Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
#LIVE Steaua Victoria Branesti, #Steaua Branesti etapa 4, #Steaua Branesti Liga I , #live