Liga I: Steaua s-a impiedicat de ultima clasata

Luni, 20 Septembrie 2010, ora 22:33
5987 citiri

Steaua Bucuresti a inregistrat doar o remiza, pe teren propriu, cu ultima clasata Astra Ploiesti, in epilogul etapei a opta a Ligii I.

Elevii lui Ilie Dumitrescu au avut un start de partida excelent, ratand prima ocazie mare de poarta in minutul 14.

Primul gol al partidei a venit trei minute mai tarziu, cand Kapetanos a deschis scorul cu o lovitura de cap din centru careului, inscriind primul sau gol din actuala stagiune.

Oaspetii au replicat in minutul 34, sutul lui Fatai din interiorul careului fiind retinut cu mari emotii de Tatarusanu.

Repriza secunda i-a gasit pe "ros-albastrii" in atac, Nicolita si Geraldo trecand pe rand pe langa majorarea avantajului, reluarea ultimului fiind respinsa in extremis de pe linia portii de defensiva ploiesteana.

Oaspetii au redus tribunele la tacere in minutul 71, cand Matel a executat impecabil o lovitura libera, Tatarusanu reusind sa respinga doar pana in transversala, de unde balonul a intrat in poarta.

Steaua putea trece la conducere pe final de meci, Stancu si Bilasco ratand incredibil din situatii ideala, Bicfalvi contribuind si el la frustrarea fanilor din tribune.

Partida s-a incheiat in cele din urma la egalitate, Steaua ratand sansa de a se instala in pozitia de lider a Ligii I, in locul Otelului Galati. Cu punctul obtinut in Ghencea, Astra paraseste ultima pozitie a clasamentului, avand golaveraj superior formatiei Pandurii Targu Jiu.

Ati urmarit, in format LIVE Text, pe site-ul Ziare.com, desfasurarea partidei Steaua Bucuresti - Astra Ploiesti, din etapa a 8-a a Ligii I.

Desfasurarea partidei:

INFO: Folositi tasta Refresh (F5) pentru reactualizarea paginii;

Min.90 Final de meci!

Min.90 Lukacs este avertizat pentru trageri de timp.

Min.90 Miranda este inlocuit de Bornosuzov.

Min.90 Mihalache este si el avertizat.

Min.90 Miranda vede cartonasul galben.

Min.88 Fatai trece si el pe langa 2-1, ratand la capatul unui contra-atac rapid al Astrei.

Min.85 Stancu centreaza pentru Bicfalvi, insa foarfeca spectaculoasa a acestuia ocoleste poarta lui Miron.

Min.84 "Ros-albastrii" preseaza in jumatatea adversa, Stancu si Bilasco trecand pentru langa golul de 2-1.

Min.82 Bilasco intra in locul lui Kapetanos.

Min.81 Latovlevici suteaza in forta din lovitura libera, dar balonul trece putin pe langa poarta.

Min.76 Bonfim ii lasa locul lui Radut.

Min.75 Goian simuleaza si primeste cartonasul galben.

Min.74 Oaspetii pornesc pe contra-atac, insa Fatai faulteaza si arbitrul acorda mingea Stelei.

Min.71 Gooool Astra! Matel executa impecabil o lovitura libera de la 20 de metri si il invinge pe Tatarusanu!

Min.69 Lukacs intra in locul lui Paulinho.

Min.60 Ocazie mare pentru Steaua: Miron paraseste poarta la o centrare a lui Brandan, balonul ajunge la Bicfalvi care ii paseaza lui Geraldo in centru, insa sutul acestuia din voleu este scos din fata portii.

Min.58 Faza prelungita de atac pentru oaspeti, dar defensiva Stelei indeparteaza pericolul.

Min.54 Stancu se lupta cu trei adversari in careul advers, ii paseaza lui Nicolita, insa sutul mijlocasului trece peste poarta lui Miron.

Min.52 Stratila primeste galben pentru proteste.

Min.48 Brandan respinge un balon care il avea ca destinatar pe Paulinho.

Min.46 Incepe repriza a doua!

-----------------------------------

Min.45 Se incheie prima repriza!

Min.43 Lovitura de cap a lui Patrascu din centrul careului trece pe langa poarta.

Min.39 Tanase faulteaza si vede primul cartonas galben al partidei.

Min.36 Steaua trece pe langa 2-0, sutul lui Bonfim fiind retinut de Miron dupa cateva gafe in lant comise in apararea Astrei.

Min.34 Mare ocazie pentru Astra: Sutul lui Paulinho este blocat in careu, balonul ajunge la Fatai, sutul surprinzator al acestuia fiind retinut cu mari emotii de Tatarusanu.

Min.29 Stratila il inlocuieste pe Claudiu Tudor.

Min.23 Nogo respinge centrarea lui Stancu catre Bonfim.

Min.17 Gooool Steaua! Kapetanos deschide scorul cu o lovitura de cap din centrul careului!

Min.14 Mare ocazie pentru Steaua la o iesire gresita a lui Miron, centrarea lui Nicolita fiind respinsa la limita de ploiesteni.

Min.8 Miranda centreaza pentru Fatai, insa Tatarusanu retine din fata atacantului Astrei.

Min.5 Fatai obtine un corner pentru Astra, dar lovitura de colt ramane fara rezultat.

Min.3 Centrarea lui Bonfim de pe dreapta este respinsa de Nogo.

Min.2 Primul sut al partidei ii apartine lui Fatai, care trage pe langa poarta lui Tatarusanu.

Min.1 Incepe partida!

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Galamaz, Geraldo, Latovlevici - Bicfalvi, Brandan - Nicolita, B. Stancu, Cr. Tanase - Kapetanos;

Antrenor: Ilie Dumitrescu;

Astra: Miron - Matel, Nogo, L. Goian, O. Mihalache - Cl. Tudor, Takayuki, Fl. Patrascu, Paulinho - Fatai, Miranda;

Antrenor: Tibor Selymes.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...