Liga 1: Steaua n-a reusit sa bata Gazul in Ghencea

Luni, 26 Martie 2012, ora 23:25
7572 citiri

Steaua Bucuresti si Gaz Metan Medias au incheiat la egalitate, scor 0-0, in ultimul meci al etapei cu numarul 23 din Liga 1.

Desi au avut mai multe ocazii la poarta lui Plesca si au avut putine emotii in defensiva, "ros-albastrii" n-au reusit sa puncteze decisiv si au ratat ocazia de a urca pe podiumului Ligii 1.

Echipa lui Ilie Stan putea deschide scorul in minutul 22, prin Rusescu, insa atacantul Stelei l-a luat la tinta pe goalkeeperul Plesca din interiorul careului.

Cristi Tanase a irosit cea mai mare ocazie a partidei dupa patru minute, cand a zguduit transversala cu un sut fenomenal din marginea careului de 16 metri.

Gazdele au trecut pe langa deschiderea scorului si cu noua minute inainte de finalul primei reprize, Chipciu sutand milimetric pe langa poarta de la 12 metri.

In partea secunda, stelistii au gasit mai greu drumul spre poarta si au amenintat scorul de pe tabela in numai doua randuri. In minutul 54, Bicfalvi a reluat alaturi cu o lovitura de cap, in timp ce Rusescu a ratat, opt minute mai tarziu, spatiul dintre buturi la o lovitura libera de la 25 de metri.

In urma acestui rezultat, Steaua a ramas pe locul patru in clasamentul Ligii 1, la egalitate de puncte cu FC Vaslui, dar la opt "lungimi" de liderul CFR Cluj. De cealalta parte, Gaz metan a picat pe 12, cu 27 de puncte.

Meciul Steaua - Gaz Metan a fost transmis in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com, iar mai jos puteti urmari comentariul partidei.

LIVE Text:

Final de meci! Steaua - Gaz Metan se incheie 0-0!

Min.90+5 Ultima schimbare si la oaspeti: Iese Petre, intra Roman.

Min.90+3 Cartonas galben si pentru Avram.

Min.90+2 Bicfalvi trimite lung pentru Machado, dar Plesca este pe faza si respinge de la marginea careului.

Min.87 Plesca trage de timp si primeste cartonasul galben.

Min.85 Plesca boxeaza la un corner executat de Chipciu.

Min.80 Markovici il deposedeaza in ultima secunda pe Tatu.

Min.78 Tatu rateaza poarta din numai sase metri.

Min.77 Tahar este avertizat dupa o intrare periculoasa.

Min.75 Ilie Stan face ultima schimbare: Machado ii ia locul lui Rusescu.

Min.73 Mediasul scapa pe contraatac, dar Tatarusanu iese din poarta si respinge de la 20 de metri.

Min.72 A doua schimbare la oaspeti: Bawab intra in locul lui Vitinho.

Min.69 Chipciu centreaza de pe dreapta, Rusescu se inalta in fata portii, dar rateaza spatiul dintre buturi.

Min.63 A doua schimbare la Steaua: Cristi Tanase ii lasa locul lui Florin Costea.

Min.62 Rusescu trage pe langa poarta din lovitura libera de la 25 de metri.

Min.61 Markovici il faulteaza pe Rusescu si primeste cartonasul galben.

Min.58 Tanase intercepteaza la 20 de metri de poarta, dar sutul sau trece cu mult pe langa poarta lui Plesca.

Min.55 Schimbare la oaspeti: Avram intra in locul lui Muntean.

Min.54 Bicfalvi reia cu capul pe langa poarta.

Min.46 Nu s-au efectuat modificari la pauza.

Incepe repriza secunda!

----------------------------------

Se incheie prima repriza!

Min.44 Issa Ba primeste cartonasul galben.

Min.42 Tatarusanu retine fara probleme o centrare de pe flancul stang.

Min.38 Schimbare la Steaua: Parvulescu iese accidentat, intra Tatu.

Min.36 Steaua trece din nou pe langa deschiderea scorului. Chipciu patrunde in careu si trage de la 12 metri, dar balonul ocoleste cu putin poarta.

Min.32 Avertisment si pentru Bicfalvi.

Min.28 Cartonas galben pentru Iliev, dupa un fault la Vitinho.

Min.26 Bara Steaua! Tanase suteaza fenomenal din marginea careului si zdruncina transversala!

Min.22 Ocazie mare pentru Steaua! Rusescu primeste in careu, preia excelent, dar suteaza direct in portarul Mediasului.

Min.16 Vitinho vede primul cartonas galben al partidei pentru simulare.

Min.15 Chipciu centreaza in fata portii, dar Rusescu rateaza interceptia si pericolul este indepartat.

Min.11 Stelistii cauta spatii spre poarta lui Plesca, dar elevii lui Pustai se apara bine.

Min.7 Chipciu incearca o pasa printre spre Parvulescu, dar fundasii echipei oaspete intercepteaza.

Min.3 Petre suteaza din afara careului, dar mingea trece pe langa poarta lui Tatarusanu.

Min.1 Aproape 10.000 de spectatori in tribunele stadionului Ghencea.

Incepe partida!

Steaua Bucuresti: Tatarusanu - Chriches, Iliev, Geraldo, Parvulescu - Chipciu, Bourceanu, Eric Bicfalvi, Tanase - Radut - Rusescu;

Gaz Metan Medias: Plesca - Buzean, Markovici, Lazar, Frasinescu - Issa Ba, Tahar, Breeveld, Petre, Muntean - Vitinho.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...