Campioana, oprita dramatic la Cluj

Duminica, 27 Noiembrie 2011, ora 17:52
2294 citiri

Universitatea Cluj si Otelul Galati au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea jucata duminica in etapa a 15-a a Ligii 1.

Otelul Galati a scapat printre degete o victorie mare la Cluj, dupa ce portarul Branet a respins gresit o centrare, iar Tony a egalat situatia pe tabela de marcaj in minutul 90+2.

Galatenii lui Dorinel Munteanu, care veneau dupa patru succese consecutive, au deschis scorul in minutul 16, prin Iorga, dintr-un penalti obtinut de Paraschiv dupa un duel cu Pacurar.

Din acel minut, partida a reprezentat o cursa nebuna a gazdelor pentru a obtine egalarea, pe care au izbutit-o in cele din urma in prelungirile intalnirii de pe Cluj Arena.

Dupa acest rezultat, "U" Cluj a ajuns la 26 de puncte in clasamentul Ligii 1 si ocupa locul 4, in timp ce Otelul are 25 de puncte si se afla pe locul 7.

"U" Cluj: Matache - Ungurusan, Szukala, Pele, Grecu - Pacurar (Morar '79), Bostina, Marinescu - Machado (Grozav '74), Tony, Cristea.

Antrenor: Ionut Badea.

Otelul: Branet - Rapa, Sarghi, Costin, Salageanu (Antal '34) - Filip, Giurgiu - Iorga, Neagu (Punosevac '79), Ilie - Paraschiv (Pena '35).

Antrenor: Dorinel Munteanu.

Arbitru: Ovidiu Hategan.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Otelul victorie Universitatea Cluj, #Universitatea Cluj Otelul Galati , #meciuri