Ceahlaul si "U" Cluj si-au impartit punctele... pe zapada!

Duminica, 08 Aprilie 2012, ora 20:50

Ceahlaul si Universitatea Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea jucata duminica in etapa a 25-a a Ligii 1.

Disputata pe o vreme de iarna, intalnirea de la Piatra Neamt a fost echilibrata si putea fi castigata de oricare dintre cele doua echipe.

Primul gol al partidei le-a apartinut gazdelor si a fost marcat din penalti. In minutul 64, Golubovic a transformat o lovitura de la 11 metri obtinuta de Ichim, dupa ce-a fost tinut in careu de Abrudan.

Oaspetii au egalat situatia pe tabela de marcaj un sfert de ora mai tarziu, prin Cojocnean, angajat excelent pe contraatac de Pacurar.

Ceahlaul: Jovici - Dumitras, Cazan, Ichim, Tepes - Monroy, Achim - Chitosca, Golubovic, Muscalu - Constantinescu (Gafita '76).
Antrenor: Costel Enache.

"U" Cluj: Bornescu - Ichim, Abrudan, Szukala, Mendy - Hoban, Pacurar - Cristescu (Popa '77), Grozav, Cristea (Cojocnean '69) - Tony (Draghici '88).
Antrenor: Claudiu Niculescu.

Arbitru: Augustus Constantin.