Ceahlaul si "U" Cluj si-au impartit punctele... pe zapada!

Duminica, 08 Aprilie 2012, ora 20:50
919 citiri

Ceahlaul si Universitatea Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea jucata duminica in etapa a 25-a a Ligii 1.

Disputata pe o vreme de iarna, intalnirea de la Piatra Neamt a fost echilibrata si putea fi castigata de oricare dintre cele doua echipe.

Primul gol al partidei le-a apartinut gazdelor si a fost marcat din penalti. In minutul 64, Golubovic a transformat o lovitura de la 11 metri obtinuta de Ichim, dupa ce-a fost tinut in careu de Abrudan.

Oaspetii au egalat situatia pe tabela de marcaj un sfert de ora mai tarziu, prin Cojocnean, angajat excelent pe contraatac de Pacurar.

Ceahlaul: Jovici - Dumitras, Cazan, Ichim, Tepes - Monroy, Achim - Chitosca, Golubovic, Muscalu - Constantinescu (Gafita '76).

Antrenor: Costel Enache.

"U" Cluj: Bornescu - Ichim, Abrudan, Szukala, Mendy - Hoban, Pacurar - Cristescu (Popa '77), Grozav, Cristea (Cojocnean '69) - Tony (Draghici '88).

Antrenor: Claudiu Niculescu.

Arbitru: Augustus Constantin.

Scenariu-bombă în coaliție. Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu înainte de depunerea candidaturii ar fi deja stabilită SURSE
Cătălin Cîrstoiu va lămuri totul în legătură cu candidatura sa la Primăria Capitalei într-o conferința de presă, este mesajul public al coaliției PSD-PNL. În spatele ușilor,...
România trimite militari să lupte împotriva rebelilor houthi. Cererea lui Klaus Iohannis
Birourile permanente reunite ale Camerei Deputaţilor şi Senatului au luat act marţi, 16 aprilie, de scrisoarea preşedintelui Klaus Iohannis prin care informează Parlamentul că a aprobat...
#Ceahlaul egal Universitatea Cluj, #Ceahlul Cluj etapa 25, #Ceahlaul Cluj Liga 1 , #meciuri