CFR Cluj a castigat duelul campioanelor

Miercuri, 27 Aprilie 2011, ora 16:53
1603 citiri
Emmanuel Kone

CFR Cluj a castigat, scor 3-1, intalnirea jucata miercuri in deplasare la Unirea Urziceni, in etapa a 29-a a Ligii 1.

Aflati in pragul desfiintarii, ialomitenii au jucat frumos, insa lipsa de experienta si-a spus cuvantul si toate cele 3 puncte merg la Cluj.

Gazdele au fost cele care au deschis scorul printr-un clujean insa! In minutul 16, Peralta si-a trimis mingea cu capul in propria poarta, in urma unei centrari a lui Patras.

Egalarea clujenilor a venit peste 10 minute, cand Nicoara a patruns excelent in careul advers si l-a invins pe Curca.

Peste alte 10 minute, Emmanuel Kone i-a adus pe oaspeti in avantaj, cu un sut la coltul lung.

Ultima reusita a intalnirii i-a apartinut lui Batin in minutul 58. Atacantul trimis in teren de Minteuan la inceputul reprizei secunde a profitat de o greseala a lui Epaminonda si a punctat cu un sut frumos.

CFR Cluj castiga, astfel, duelul ultimelor doua campioane ale Ligii 1 si poate inca sa mai spere la obtinerea unui loc ce asigura prezenta in Europa League in sezonul urmator.

Unirea Urziceni: Curca - Nicu, Mera, Busca, Lupu - Toba (Scarlatescu '77), Paduretu (Onicas '15), Muzac (Senin '76), Patras - Mihalcea, Rusescu.

CFR Cluj: Minca - Diogo (Veloso '68), Rada, Piccolo, Panin - E. Kone, Sare, Bastos, Nicoara - Peralta (Kivuvu '77) - Bus (Batin '47).

Arbitru: Florin Miron.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...