CFR Cluj a castigat suspect meciul cu FC Brasov

Marti, 01 Mai 2012, ora 23:20
4303 citiri

CFR Cluj a castigat la limita, scor 1-0, intalnirea disputata marti seara, pe teren propriu, cu FC Brasov, in etapa a 29-a a Ligii 1.

Clujenii obtin trei puncte la capatul unui meci in care jucatorii Brasovului au jucat suspect de slab si au comis greseli de-a dreptul incredibile.

Partida a fost dominata de clujeni, care s-au aruncat in atac inca din primele minute, ajutati insa si de lipsa completa de interes in atac a oaspetilor.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat in startul reprizei secunde, in minutul 47, de Kapetanos, dupa o greseala ca-n curtea scolii a lui Majernik.

La patru minute de la marcarea golului, Hadnagy a comis un hent inexplicabil in careu, fara sa fie presat de vreun adversar. Penaltiul a fost executat de Cadu, insa bravul Felgueiras a reusit sa pareze. Mai mult, Hadnagy a parasit terenul dupa acea faza, acuzand o accidentare venita din senin!

Desi erau condusi, brasovenii n-au fortat nicio clipa egalarea, astfel ca victoria ii revine gruparii din Gruia, care se distanteaza la 6 puncte in fruntea clasamentului.

0 ocazii a avut Brasovul in aceasta partida

CFR Cluj: Beto - Panin, Cadu, Maftei, Camora - Vranjes, Sare (Godemeche '76), Muresan, Hora (Lionn '86) - Kapetanos (Ronny '65), Sougou.

Antrenor: Ioan Andone.

FC Brasov: Felgueiras - Velayos, Mejernik (Machado '58), Munteanu, Ionescu - Viveiros, Dias, Stanga (Olariu '65), Udoji - Hadnagy (Moutinho '55), Ilijoski.

Antrenor: Ionut Badea.

Arbitru: Ovidiu Hategan.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#CFR Cluj victorie Brasov, #CFR Cluj invins Brasov, #CFR Brasov etapa 29, #CFR Cluj blat Brasov , #meciuri