CFR Cluj, macelarita in Gruia de Rapid!

Sambata, 07 Aprilie 2012, ora 23:20
8402 citiri

CFR Cluj a fost umilita, scor 0-5, de Rapid, intr-un meci jucat sambata seara in Gruia si care a contat pentru etapa a 25-a a Ligii 1.

Clujenii au suferit cea mai drastica infrangere din era Paszkany, la capatul unei partide in care n-au contat si care a fost controlata de la un cap la altul de giulesteni.

Razvan Lucescu si compania le-au predat o adevarata lectie de fotbal celor de la Cluj, chiar in fata propriilor suporteri!

Cu Bozovici titular, chiar daca mama sa a murit cu doar cateva ore inainte de startul meciului, "alb-visinii" au pus stapanire pe joc din primele minute si au deschis scorul in minutul 19, cand Herea a reluat in plasa o centrare perfecta a indoliatului de astazi!

Dupa un penalti si un gol neacordate, rapidistii si-au dublat avantajul in minutul 71, prin Grigorie, care a luat o actiune pe cont propriu, a trecut de trei adversari si l-a invins pe Beto cu un sut de la 15 metri!

Peste alte trei minute, Duarte a primit de la Deac si a marcat pentru 3-0 cu un sut la coltul lung, din 10 metri.

Caderea clujenilor a continuat apoi in minutul 85, cand Grigorie l-a servit pergect pe Alexa, iar inchizatorul giulestenilor a marcat cu usurinta.

Scorul final a fost stabilit in minutul 90 de Deac, care a finalizat excelent o centrare din partea dreapta a lui Sburlea.

Rapidistii mai puteau inscrie odata in minutul 90+4, insa Beto a scos o lovitura libera executata de Deac, dictata dupa un fault grosolan al lui Piccolo la Herea, care a dus la eliminarea fundasului italian.

In urma acestei victorii, Rapid a urcat pe locul 3 in clasamentul Ligii 1, cu 45 de puncte. De partea cealalta, clujenii raman pe primul loc, cu 51 de puncte.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre CFR Cluj si Rapid, din etapa a 25-a a Ligii 1.

Desfasurarea intalnirii:

min.90+4 - FINALUL INTALNIRII

min.90+4 - Beto scoate greu o lovitura libera executata de Deac.

min.90+2 - Piccolo il calca intentionat pe Herea si e eliminat direct!

min.90 - Partida va fi prelungita cu trei minute.

min.90 - GOOOL RAPID !!! Deac puncteaza si el pentru un scor de-a dreptul nebun. Fostul jucator al clujenilor a inscris dupa o centrare a lui Sburlea !!!

min.87 - Ultima schimbare la Rapid: intra Pavlovici, iese Alexa.

min.85 - GOOOL RAPID !!! Alexa inscrie dupa o centrare perfecta a lui Grigorie !!!

min.84 - Galben pentru Maftei.

min.84 - Sburlea iroseste o uriasa ocazie de gol, dupa o centrare a lui Deac!

min.81 - Modificare si la Rapid: iese Teixeira, intra Sburlea.

min.80 - Vranjes nu poate sa reia bine o centrare din dreapta a lui Sougou.

min.74 - GOOOL RAPID !!! Duarte primeste de la Deac si-l bate pe Beto cu un sut la coltul lung, din 10 metri !!!

min.71 - GOOOL RAPID !!! Grigorie ia o actiune pe cont propriu, trece de trei adversari si-l invinge pe Beto cu un sut de la 15 metri !!!

min.70 - Ultima schimbare la CFR Cluj: iese Hora, intra Vranjes.

INFO: La reluari se observa ca mingea trimisa de Herea a trecut linia portii si Rapid trebuia sa aiba 2-0 pe tabela de marcaj.

min.66 - Ocazie monumentala pentru Rapid! Beto scoate de pe linia portii (?) o minge trimisa de Herea din numai 5 metri!

min.65 - Schimbare si la Rapid: iese Surdu, intra Grigorie.

min.63 - Schimbare la CFR Cluj: iese Panin, intra De Zerbi.

min.61 - Herea suteaza pe langa poarta clujenilor.

min.60 - Inceput slab de repriza, cu nicio ocazie importanta.

INFO: Unul dintre preparatorii fizici ai Rapidului e trimis in tribune de pe banca tehnica.

min.53 - Galben si pentru Herea.

min.51 - Coltescu ii arata un galben lui Peralta, pentru un fault la Herea.

min.49 - Herea marcheaza, dar golul este anulat corect pe motiv de offside.

min.48 - Panin trimite pe langa poarta lui Coman.

min.47 - Oros reia imprecis cu capul o centrare a lui Teixeira.

min.46 - Schimbare la CFR Cluj: iese Kapetanos, intra Rui Pedro.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

-----------------------------------

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu un minut.

min.44 - Hora intra dur la Alexa si vede cartonasul galben.

min.39 - Duarte isi incearca sutul de la distanta, dar trimite departe de poarta gruparii din Gruia.

min.36 - Deac il faulteaza pe Ronny si e avertizat cu un cartonas galben.

min.34 - Grigore primeste cartonasul galben, dupa un fault la Peralta.

min.32 - Duarte centreaza bine din dreapta, Grigore reia cu capul, insa mingea se duce departe de poarta lui Beto.

min.28 - CFR Cluj e condusa, insa echipa mai insistenta in atac e Rapid!

INFO: La reluari se observa ca decizia corecta era lovitura de la 11 metri pentru Rapid.

min.26 - Rapidistii cer penalti la un hent in careu al lui Panin, dar Coltescu lasa jocul sa continuie.

min.19 - GOOOL RAPID !!! Herea inscrie cu capul din 5 metri, dupa o centrare de clasa a lui Bozovici !!!

min.18 - Muresan trimite "o bomba" de la 30 de metri putin pe langa poarta lui Coman.

min.14 - Galben pentru Panin, dupa un fault la Deac.

min.10 - Peralta il loveste usor cu cotul pe Grigore. Mijlocasul rapidist se arunca pe gazon, insa Coltescu nu acorda niciun cartonas.

min.5 - Rapidistii au inceput meciul in atac, insa fara a ajunge periculos la poarta gazdelor.

ora 21:30 - INCEPUTUL MECIULUI

INFO: Mama fundasului muntenegrean Bozovici a decedat in urma cu cateva ore, dar el a decis sa joace aceasta partida.

INFO: Inaintea acestei partide, CFR Cluj ocupa locul 1 in clasamentul Ligii 1, cu 51 de puncte, in timp ce Rapid e pe pozitia a 5-a, cu 42 de puncte.

ECHIPELE:

CFR Cluj: Beto - Maftei, Diogo, Piccolo, Panin - Peralta, Muresan, Hora - Sougou, Kapetanos, Ronny.

Antrenor: Jorge Costa.

Rapid: Coman - Duarte, Antonio, Oros, Bozovici - Grigore, Alexa, Teixeira - Deac, Herea, Surdu.

Antrenor: Razvan Lucescu.

Arbitru: Sebastian Coltescu.

Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu partidul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
#CFR Cluj batut Rapid, #CFR Cluj umilita Rapid, #LIVE CFR Cluj Rapid, #CFR Rapid etapa 25, #CFR Rapid Liga 1 , #meciuri