CFR Cluj, macelarita in Gruia de Rapid!

Sambata, 07 Aprilie 2012, ora 23:20
8402 citiri

CFR Cluj a fost umilita, scor 0-5, de Rapid, intr-un meci jucat sambata seara in Gruia si care a contat pentru etapa a 25-a a Ligii 1.

Clujenii au suferit cea mai drastica infrangere din era Paszkany, la capatul unei partide in care n-au contat si care a fost controlata de la un cap la altul de giulesteni.

Razvan Lucescu si compania le-au predat o adevarata lectie de fotbal celor de la Cluj, chiar in fata propriilor suporteri!

Cu Bozovici titular, chiar daca mama sa a murit cu doar cateva ore inainte de startul meciului, "alb-visinii" au pus stapanire pe joc din primele minute si au deschis scorul in minutul 19, cand Herea a reluat in plasa o centrare perfecta a indoliatului de astazi!

Dupa un penalti si un gol neacordate, rapidistii si-au dublat avantajul in minutul 71, prin Grigorie, care a luat o actiune pe cont propriu, a trecut de trei adversari si l-a invins pe Beto cu un sut de la 15 metri!

Peste alte trei minute, Duarte a primit de la Deac si a marcat pentru 3-0 cu un sut la coltul lung, din 10 metri.

Caderea clujenilor a continuat apoi in minutul 85, cand Grigorie l-a servit pergect pe Alexa, iar inchizatorul giulestenilor a marcat cu usurinta.

Scorul final a fost stabilit in minutul 90 de Deac, care a finalizat excelent o centrare din partea dreapta a lui Sburlea.

Rapidistii mai puteau inscrie odata in minutul 90+4, insa Beto a scos o lovitura libera executata de Deac, dictata dupa un fault grosolan al lui Piccolo la Herea, care a dus la eliminarea fundasului italian.

In urma acestei victorii, Rapid a urcat pe locul 3 in clasamentul Ligii 1, cu 45 de puncte. De partea cealalta, clujenii raman pe primul loc, cu 51 de puncte.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre CFR Cluj si Rapid, din etapa a 25-a a Ligii 1.

Desfasurarea intalnirii:

min.90+4 - FINALUL INTALNIRII

min.90+4 - Beto scoate greu o lovitura libera executata de Deac.

min.90+2 - Piccolo il calca intentionat pe Herea si e eliminat direct!

min.90 - Partida va fi prelungita cu trei minute.

min.90 - GOOOL RAPID !!! Deac puncteaza si el pentru un scor de-a dreptul nebun. Fostul jucator al clujenilor a inscris dupa o centrare a lui Sburlea !!!

min.87 - Ultima schimbare la Rapid: intra Pavlovici, iese Alexa.

min.85 - GOOOL RAPID !!! Alexa inscrie dupa o centrare perfecta a lui Grigorie !!!

min.84 - Galben pentru Maftei.

min.84 - Sburlea iroseste o uriasa ocazie de gol, dupa o centrare a lui Deac!

min.81 - Modificare si la Rapid: iese Teixeira, intra Sburlea.

min.80 - Vranjes nu poate sa reia bine o centrare din dreapta a lui Sougou.

min.74 - GOOOL RAPID !!! Duarte primeste de la Deac si-l bate pe Beto cu un sut la coltul lung, din 10 metri !!!

min.71 - GOOOL RAPID !!! Grigorie ia o actiune pe cont propriu, trece de trei adversari si-l invinge pe Beto cu un sut de la 15 metri !!!

min.70 - Ultima schimbare la CFR Cluj: iese Hora, intra Vranjes.

INFO: La reluari se observa ca mingea trimisa de Herea a trecut linia portii si Rapid trebuia sa aiba 2-0 pe tabela de marcaj.

min.66 - Ocazie monumentala pentru Rapid! Beto scoate de pe linia portii (?) o minge trimisa de Herea din numai 5 metri!

min.65 - Schimbare si la Rapid: iese Surdu, intra Grigorie.

min.63 - Schimbare la CFR Cluj: iese Panin, intra De Zerbi.

min.61 - Herea suteaza pe langa poarta clujenilor.

min.60 - Inceput slab de repriza, cu nicio ocazie importanta.

INFO: Unul dintre preparatorii fizici ai Rapidului e trimis in tribune de pe banca tehnica.

min.53 - Galben si pentru Herea.

min.51 - Coltescu ii arata un galben lui Peralta, pentru un fault la Herea.

min.49 - Herea marcheaza, dar golul este anulat corect pe motiv de offside.

min.48 - Panin trimite pe langa poarta lui Coman.

min.47 - Oros reia imprecis cu capul o centrare a lui Teixeira.

min.46 - Schimbare la CFR Cluj: iese Kapetanos, intra Rui Pedro.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

-----------------------------------

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu un minut.

min.44 - Hora intra dur la Alexa si vede cartonasul galben.

min.39 - Duarte isi incearca sutul de la distanta, dar trimite departe de poarta gruparii din Gruia.

min.36 - Deac il faulteaza pe Ronny si e avertizat cu un cartonas galben.

min.34 - Grigore primeste cartonasul galben, dupa un fault la Peralta.

min.32 - Duarte centreaza bine din dreapta, Grigore reia cu capul, insa mingea se duce departe de poarta lui Beto.

min.28 - CFR Cluj e condusa, insa echipa mai insistenta in atac e Rapid!

INFO: La reluari se observa ca decizia corecta era lovitura de la 11 metri pentru Rapid.

min.26 - Rapidistii cer penalti la un hent in careu al lui Panin, dar Coltescu lasa jocul sa continuie.

min.19 - GOOOL RAPID !!! Herea inscrie cu capul din 5 metri, dupa o centrare de clasa a lui Bozovici !!!

min.18 - Muresan trimite "o bomba" de la 30 de metri putin pe langa poarta lui Coman.

min.14 - Galben pentru Panin, dupa un fault la Deac.

min.10 - Peralta il loveste usor cu cotul pe Grigore. Mijlocasul rapidist se arunca pe gazon, insa Coltescu nu acorda niciun cartonas.

min.5 - Rapidistii au inceput meciul in atac, insa fara a ajunge periculos la poarta gazdelor.

ora 21:30 - INCEPUTUL MECIULUI

INFO: Mama fundasului muntenegrean Bozovici a decedat in urma cu cateva ore, dar el a decis sa joace aceasta partida.

INFO: Inaintea acestei partide, CFR Cluj ocupa locul 1 in clasamentul Ligii 1, cu 51 de puncte, in timp ce Rapid e pe pozitia a 5-a, cu 42 de puncte.

ECHIPELE:

CFR Cluj: Beto - Maftei, Diogo, Piccolo, Panin - Peralta, Muresan, Hora - Sougou, Kapetanos, Ronny.

Antrenor: Jorge Costa.

Rapid: Coman - Duarte, Antonio, Oros, Bozovici - Grigore, Alexa, Teixeira - Deac, Herea, Surdu.

Antrenor: Razvan Lucescu.

Arbitru: Sebastian Coltescu.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#CFR Cluj batut Rapid, #CFR Cluj umilita Rapid, #LIVE CFR Cluj Rapid, #CFR Rapid etapa 25, #CFR Rapid Liga 1 , #meciuri