Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: CFR Cluj castiga si revine pe primul loc

Luni, 05 Februarie 2018, ora 22:36
7962 citiri

CFR Cluj a castigat cu 2-0 partida cu Concordia Chiajna, din etapa a 24-a a Ligii 1.

Formatia lui Dan Petrescu a avut de asteptat pana in minutul 26 pentru a deschide scorul, prin fundasul central Vinicius, cu o lovitura de cap.

In repriza secunda, Chiajna a avut sansa egalarii, dar lovitura de cap trimisa de Bud a lovit transversala.

Totusi, in minutul 59, CFR si-a majorat avantajul, dupa un sut superb al lui Sebastian Mailat.

In minutul 74, Emmanuel Culio a ratat o lovitura de la 11 metri pentru ardeleni.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj ocupa primul loc, cu 52 de puncte, doua mai mult decat FCSB. Chaijna este pe locul 11, cu 24 de puncte.

Etapa urmatoare, CFR Cluj va intalni FCSB in deplasare, in timp ce Chiajna va primi vizita lui Dinamo.