Liga 1: CFR Cluj castiga si revine pe primul loc

Luni, 05 Februarie 2018, ora 22:36
7962 citiri

CFR Cluj a castigat cu 2-0 partida cu Concordia Chiajna, din etapa a 24-a a Ligii 1.

Formatia lui Dan Petrescu a avut de asteptat pana in minutul 26 pentru a deschide scorul, prin fundasul central Vinicius, cu o lovitura de cap.

In repriza secunda, Chiajna a avut sansa egalarii, dar lovitura de cap trimisa de Bud a lovit transversala.

Totusi, in minutul 59, CFR si-a majorat avantajul, dupa un sut superb al lui Sebastian Mailat.

In minutul 74, Emmanuel Culio a ratat o lovitura de la 11 metri pentru ardeleni.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj ocupa primul loc, cu 52 de puncte, doua mai mult decat FCSB. Chaijna este pe locul 11, cu 24 de puncte.

Etapa urmatoare, CFR Cluj va intalni FCSB in deplasare, in timp ce Chiajna va primi vizita lui Dinamo.

C.S.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...