Liga 1: CSU Craiova castiga la Timisoara si urca in clasament. Incidente la vestiare

Vineri, 29 Septembrie 2017, ora 22:25
6971 citiri

CSU Craiova s-a impus cu 2-0 pe terenul celor de la ACS Poli Timisoara, in ultima etapa a turului Ligii 1.

Oltenii au ratat numeroase ocazii in prima repriza, dar la pauza scorul a fost doar 1-0.

Golul a fost marcat de Martici, cu o lovitura de cap dupa o centrare perfecta a lui Alex Baluta.

Din minutul 33, ACS Poli Timisoara a ramas in inferioritate numerica, Tiganasu vazand direct cartonasul rosu pentru o intrare dura asupra lui Mitrita.

De altfel, mijlocasul de la CSU Craiova a si iesit accidentat in prima repriza, fiind inlocuit de Gustavo.

Oltenii s-au desprins pe tabela in minutul 89, cand Burlacu a marcat ultimul gol al meciului.

La pauza meciului, Mitrita de la CSU Craiova a vazut si el cartonasul rosu, pentru ca si-a lovit un adversar la vestiare.

Dupa acest rezultat, CSU Craiova ocupa locul 2 in Liga 1, cu 26 de puncte, trei mai putin decat liderul CFR Cluj, care are si un meci mai putin disputat.

De partea cealalta, ACS Poli Timisoara are 18 puncte si ocupa locul 6.

C.S.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...