Liga 1: CSU Craiova castiga la Timisoara si urca in clasament. Incidente la vestiare

Vineri, 29 Septembrie 2017, ora 22:25
6971 citiri

CSU Craiova s-a impus cu 2-0 pe terenul celor de la ACS Poli Timisoara, in ultima etapa a turului Ligii 1.

Oltenii au ratat numeroase ocazii in prima repriza, dar la pauza scorul a fost doar 1-0.

Golul a fost marcat de Martici, cu o lovitura de cap dupa o centrare perfecta a lui Alex Baluta.

Din minutul 33, ACS Poli Timisoara a ramas in inferioritate numerica, Tiganasu vazand direct cartonasul rosu pentru o intrare dura asupra lui Mitrita.

De altfel, mijlocasul de la CSU Craiova a si iesit accidentat in prima repriza, fiind inlocuit de Gustavo.

Oltenii s-au desprins pe tabela in minutul 89, cand Burlacu a marcat ultimul gol al meciului.

La pauza meciului, Mitrita de la CSU Craiova a vazut si el cartonasul rosu, pentru ca si-a lovit un adversar la vestiare.

Dupa acest rezultat, CSU Craiova ocupa locul 2 in Liga 1, cu 26 de puncte, trei mai putin decat liderul CFR Cluj, care are si un meci mai putin disputat.

De partea cealalta, ACS Poli Timisoara are 18 puncte si ocupa locul 6.