Liga 1: Dinamo, infrangere dramatica

Sambata, 22 Martie 2014, ora 22:50
3951 citiri

Dinamo a fost infranta de Pandurii Targu Jiu, scor 2-3, intr-un meci din etapa a 24-a din Liga 1.

Gorjenii au deschis scorul dupa doar cinci minute, prin Giusto, care a profitat de o mare greseala a lui Boubacar, iar apoi Dinamo s-a aruncat in atac.

Fara sa aiba o forta ofensiva impresionanta, Dinamo a reusit sa egaleze in minutul 70, prin Bilinski, care a reluat pe langa portar.

Totusi, peste doar sapte minute, gorjenii au trecut din nou in avantaj, Momvilovici reluand in plasa dupa o centrare din partea dreapta.

Acelasi Bilinski a restabilit egalitatea in minutul 82, cu un sut puternic din marginea careului.

Totusi, golul victoriei a venit abia la ultima faza a meciului, cand Erico a reluat cu capul in plasa o centrare din partea dreapta.

Dupa acest rezultat, Dinamo ocupa locul 4, cu 39 de puncte, in timp ce Pandurii se afla pe locul 5, cu 38 de puncte.

Etapa urmatoare, Dinamo se va deplasa la Petrolul, in timp ce Pandurii va primi vizita lui CFR Cluj.

C.S.

Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...